Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czym naprawdę definiuje się francuski szyk za którym tak podążają kobiety?

Zazdroszczą nam na świecie "tego czegoś", co stanowi o francuskim nurcie - naturalnego, niewymuszonego elegancji: nieuładzonych włosów Vanessy Paradis, wytartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, męskich białych koszul i balerinek Inès de la Fressange, niesamowitej prezencji Clémence Poésy. Prosta odzież.
francuski styl
Napisał: James Hoyt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Francuzka ubiera się ze znaczniejszym umiarem niż ognista Włoszka czy ekscentryczna Angielka. Mieszkamy w państwie, w którym kobieca elegancja nie jest na pokaz. A to dlatego, że dawne tradycje francuskiej burżuazji są nadal żywe. W XIX wieku narzuciła ona innym środowiskom swe wzory, wzorowane na normach małej już wtenczas, zniszczonej arystokracji. Francuzka zwyczajnie nie lubi wyolbrzymienia, ma naturalny, świeży wygląd. Nie obawia się wyjść na ulicę nieuczesana, z niepomalowanymi paznokciami i pociechą pod ręką. Pomimo tego symulowanego luzu jest elegancka (poznaj dodatkowe informacje). To właśnie tej nucie dzikości, wciąż modnej, zawdzięczała swą popularność Brigitte Bardot, nie raz naśladowana, a jednak niedościgniona. Francuzka mniej się też martwi następstwami upływu czasu i nie wystrzega się kuchennych rozkoszy. A może po prostu, również w sprawach kulinarnych, jak i stylu, zachowuje zdrowy pomyślunek, kierując się zasadą: "Znaj umiar. Nie nadużywaj tego, co dobre"?Cudzoziemcy mówią, że Francuzki są szare. Mówiąc to, nie pamiętają o niuansach. Francuzki stawiają na prostotę, koncentrują na odpowiednim doborze torebki, i aby kupić eleganckie obuwie. Dodatki również używa w umiarze. Amerykanki wolą podążać za modą. Włoszki są bardziej wytworne.
modowe inspiracje
Na podstawie: flickr.com
Wcieleniem francuskiej elegancji jest Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta czyli włosy spięte w luźny koczek, pani szykowna, ale nie zanadto wymuskana. Szyk rodem z Paryża a także francuski life style to dla wielu niedoścignione wzorce (kamizelki dla dzieci). Francja jest nie bez powodu synonimem ponadczasowej elegancji. To wszak Coco Chanel, najsłynniejsza projektantka mówiła, iż „moda przeminie, styl pozostaje.” Kanony tworzone w owym państwie ustanawiają od wielu lat wzór nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Ludziom, którzy szukają wskazówek, jak w życiu kształtować paryski styl, polecamy książkę „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott. Pisarka ukazuje sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-24 16:20:22
Tagi: moda, torebki, elegancja