Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Najwspanialsze praktyki budowlane to takie, w których z powodzeniem łączy się tradycję i nowoczesność. Zapewnia to niezwykłe efekty

Jako gatunek ludzki jesteśmy w stanie pochwalić się wieloma osiągnięciami w wielu dziedzinach. To nasz powód do dumy, nasz wkład w rozwój świata, z jakiego można korzystać. I tak właśnie robimy. Najbardziej zasadnym przykładem jest chyba budownictwo i rozwój różnych form w zakresie architektury. Jak pokazują przykłady najlepszych projektów najbardziej właściwe połączenie to tradycja i nowoczesność, czyli coś, co możemy zdefiniować mianem doświadczenia z dodatkiem świeżej krwi. W taki sposób możemy z pewnością mówić o ceramice w budownictwie.
podczas pracy na placu budowy
Napisał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyroby ceramiczne używane już były w starożytności (tutaj szczegóły: ceramika wykorzystywana w budownictwie). Ażeby wspomnieć najbardziej powszechne przykłady, jak starożytny Egipt, Mezopotamia czy Persja. Właściwie stosowano je wszędzie, także w starożytnej Grecji, Rzymie, w krajach arabskich czy w Europie w okresie gotyku. Ogromna popularność tego materiału wynika głównie z jego oczywistych zalet. Przede wszystkim wytrzymałość i trwałość, a również wspaniały, szlachetny wygląd. Obecnie z chęcią wracamy do tej tradycji okraszając ją dodatkiem czegoś nowoczesnego (znakomitym potwierdzeniem jest np. klinkier brukowy).budując dom
Napisał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chyba najlepiej dostrzegalne jest to w loftach. Cegła jest tam faktycznie najważniejsza, lecz spotkać też możemy wspaniałe elementy drewniane i kamienia, co się jednak odróżnia to metal i szkło. To są te najbardziej nowatorskie akcenty, jakie można by pomyśleć, iż nie będą dopasowane, gdyż są zupełnie z „innej bajki”. Jak się jednak okazuje pozory potrafią zmylić, bo połączenie drewna, szkła, cegły i metalu to gwarant czegoś niezwykłego, czegoś co można określić jako esencję nowoczesności i tradycji, i to w najlepszym wydaniu. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, choć niestety lofty są bardzo drogie. Na zamieszkanie w takim miejscu mogą sobie pozwolić tylko osoby dosyć zamożne. Powód jest jasny, nie ma wiele tego typu miejsc, więc towar jest niedostępny i pożądany. Co więcej, lofty w sumie są duże, to również wpływa na wartość.

Na szczęście zaczyna się ciekawy trend we współczesnej architekturze – budowanie nowych loftów, jakie staną się osiągalne dla coraz większej liczby osób. Kiedy będą bardziej powszechne to cena naturalnie zacznie być bardziej korzystna. To dobra wiadomość dla osób, które pragną mieszkać w tego typu miejscu, a niestety aktualnie nie mają szans na realizację tych planów. Przyszłość jednakowoż w tym temacie rysuje się lepiej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-31 10:05:53