Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Domek jak z bajki? Profesjonalny architekt, świetny plan wnętrza i drewniane elewacje gwarancją sukcesu!

Domy z drewna zyskują coraz większe uznanie - deski elewacyjne budują wrażenie ciepła i stałości. Elewacje drewniane błyszczą się wieloma barwami, a powierzchnia, odcień i aromat drzewa są całkiem naturalne. Dobrze zrobiona i starannie zaimpregnowana drewniana elewacja będzie ozdobą domu. Gdy podejmiemy już decyzję o tym, iż dom będzie miał zewnętrzną elewację z drewna, przychodzi też czas na dokonanie wyboru, z jakiego.


mieszkania (kliknij hiperłącze) z drewna są bardzo charakterystyczne. Do tak zwanego rusztu, czyli konstrukcji nośnej, montuje się bale elewacyjne. Każda firma świadcząca usługi stolarskie zapewni, że drewnu łatwo nadać odpowiednią formę – barwę lub rozmiar, dlatego jest dość niezłym tworzywem do obrabiania. Dostarczane drewno z tartaku musi być suche, odpowiednio posortowane oraz opakowane. Drewniane profile elewacyjne mają różne kształty i rozmiary uzależnione od tego, do jakich części domu będą przeznaczone. Jeśli ich ułożenie ma być pionowe, wtedy poszczególne deski montowane są na sposób nazwany ”wpust i wypust”.

elegancki dom z drewna
Oblicówkę można montować także pod skosem. Do montażu zaleca się używać gwoździ z metali odpornych na rdzewienie. Elewacje drewniane i wszystko, co z nimi połączone, to znaczy: wybór, montaż i impregnację warto powierzyć firmie, która od lat funkcjonuje na rynku i zrealizowała projekty, jakie pozwoliły jej sprawdzić się z tematem drewnianych domów w praktyce i zyskać dobre nawyki. Firma świadcząca usługi stolarskie z pewnością poradzi nam, że najlepiej zastosować lokalne gatunki drewna. Ma to związek z jego wytrzymałością i przewidywalnym zachowaniem się w naszych temperaturach. Wiadomo, w jakim tempie się starzeją, jak je impregnować, są też tańsze niż drewno egzotyczne, ponieważ nie ponosimy kosztów transportowania. Choć trzeba przyznać, że coraz popularniejsze są właśnie elewacje z tworzyw egzotycznych (np. tatajuby). Ale drewno krajowe jest stosunkowo tanie i przyjemne w obróbce, a jednocześnie jest dość wytrzymałe przy narażeniu na obciążenia i za sprawą sporej zawartości żywicy – naturalnie impregnowane.

Podniszczone elewacje drewniane można odczyścić i odnowić albo nawet wymienić jej najbardziej nadwątlone elementy. Należy pamiętać o impregnacji i lakierowaniu, a jeżeli chcemy, by drewno w dobrym stanie wytrzymało przez wiele lat, trzeba je też zabejcować, aby ochronić przed wilgocią i pleśnią.

Zobacz również: budowa domów szczecin

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-20 11:42:22
Tagi: drzewa, drewno, firma