Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Wbrew wszelkim przeciwnościom losu odzieżowy rynek w naszym kraju ma się dość dobrze

W czasach, gdy większość odzieżowych firm przekazuje szycie w krajach azjatyckich, takich jak na przykład Wietnam albo Chiny, wydawać się może, że krajowi producenci ubrań nie mają racji bytu. W końcu koszty robocizny w naszym kraju są wielokrotnie większe niż w dalekiej Azji, i nawet uwzględniając wysokie opłaty za transport opłaca się tam szyć odzież i ubrania. Lecz wbrew wszelkim przeciwnościom losu rynek odzieżowy w naszym kraju jeszcze nie upadł całkowicie.
odwiedź
Napisał: Wójcik
Na podstawie: Wójcik
Rzecz jasna nie będzie to produkowanie na taką skalę, jak na wschodnich rynkach, lecz szacuje się, że nawet 100 tysięcy osób jest zatrudnionych w tej branży. Branży, jaka niedawno była w bardzo głębokim kryzysie, gdy zakłady odzieżowe upadały jeden po drugim, a te, którym udało się zostać na powierzchni dokonać musiały głębokich zmian, żeby pozostać przy życiu. Jak jednak pokazały ostatnie lata, firmy, które miały jakiś pomysł na wykorzystanie swoich możliwości i przede wszystkim nie bały się zmian, bardzo dużo zyskały i dzisiaj nie mogą nadążyć z realizacją zamówień.
Rodzimy odzieżowy hale (zobacz więcej na temat) jest dość rozdrobniony. Przeciętny producent odzieży damskiej, męskiej czy roboczej zatrudnia od kilku do kilkudziesięciu ludzi. Porównując to z krajami z Azji, gdzie w jednej szwalni może szyć kilkaset osób, jest to raczej niewiele, i to też jest jednym z powodów, dla jakich największe sieci odzieżowe nie chcą zlecać u nas produkcji swoich wyrobów. Jednak nie tylko wielkie brandy z branży odzieżowej są na rynku. Jest wielu mniejszych producentów odzieży, którzy nie są gotowi aby korzystać z rynku Azjatyckiego i nasze polskie szwalnie, są dla takich firm świetnym wyborem. Poznaj szczegóły.

odzież
Napisał: Gatta
Na podstawie: Gatta
Przy zamówieniach na kilkadziesiąt tysięcy sztuk trudno byłoby znaleźć wykonawcę, który dałby sobie radę z tak dużą ilością. Oprócz tego niestety w dalszym ciągu dużą rolę odgrywają koszty produkcji, chociaż nikt nie chce przyznać, że Azja stała się popularna, bo robotnicy żyją w ciągłym wyzysku, a o normach bezpieczeństwa w większości zakładów nawet nie słyszano. Rodzime odzieżowe firmy specjalizują się w odzieży roboczej i firmowej, a także w produkcji na zlecenie luksusowych marek. Sporo francuskich czy włoskich firm przekazuje szycie swoich wyrobów w naszych szwalniach, dzięki czemu rynek producentów odzieży powoli zaczął się znowu podnosić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-28 15:05:23
Tagi: odzież, marka, koszt, branża