Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Projekty domów z piwnicą i bez, domy parterowe i z poddaszem - w jaki sposób wybrać ten najlepszy dla nas projekt domu.

Budowa swojego domu to proces niezwykle skomplikowany i najeżony dużą ilością trudności. Już sam wybór tej jedynej odpowiedniej lokalizacji może trwać długo i być może nawet nie przyniesie pozytywnego finału w postaci odnalezienia działki idealnej. Każdy z nas ma swą własną wizję tego, gdzie musi mieścić się ten wyśniony dom. Powinno się mieć na uwadze, że jest to decyzja zwykle na całe życie i prawdopodobnie nie będzie innej możliwości, aby przenieść się i wybudować dom gdzie indziej.
Co więcej, konieczne jest, aby przemyśleć to, w co ma być wyposażone nasze lokum, o jakich budynkach gospodarczych czy o jakim układzie domu myślimy. Niezbędne jest przemyślenie tego, co będzie nam konieczne. Jeżeli posiadamy pojazd albo dwa, a przy tym jeszcze chcielibyśmy mieć wszystko pod ręką ale na swoim miejscu i przyda nam się piwnica, to raczej musimy pomyśleć o budynku większym, w inny sposób rozplanowanym i z większą liczbą pokoi. Dom to często inwestycja na całe życie, dlatego kwestię tego, jak musi wyglądać nasz dom oraz ile i jakie pomieszczenia powinien mieścić, powinniśmy dokładnie i długo obmyśleć.Zobacz więcej: Horyzont.com.
projekt domu
Napisał: UC Davis Gateways Project
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy już zdecydujemy jak będzie wyglądał nasz dom, możemy zlecić firmie architektonicznej wyrysowanie projektu indywidualnego. Specjalista narysuje projekt domu uwzględniający wszystkie nasze warunki i sugestie. Ale można również zdecydować się na gotowe projekty domów. Na rynku jest tak ogromny wybór tego typu projektów, że na pewno znajdziemy coś dla nas, a i kwestia finansów jest tu ważna – gotowe projekty domów są dużo tańsze aniżeli projekty robione na indywidualne zamówienie. Jest to również na pewno szybsze rozwiązanie – kupiony projekt otrzymamy już w ciągu kilku czy kilkunastu dni od dnia zakupu. Wybór tego rodzaju projektów jest naprawdę wielki – począwszy od niewielkich domów parterowych, przez projekty domów z piwnicą (domy z piwnicą), po ogromne dwupiętrowe wille.


Po wyborze wybranego projektu domu, powinniśmy złożyć do właściwego urzędu wszelkie potrzebne dokumenty, na przykład dotyczące wykonania przyłączy instalacji hydraulicznej. Po odpowiedzi pozytywnej możemy już dogadywać się z konkretną ekipą budowlaną, która postawi w całości lub pomoże nam w części w wybudowaniu domu. To proces trudny i często skomplikowany, ale efekt w postaci własnego, wymarzonego domu, jest w 100% tego wart!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-25 15:15:00
Tagi: dom, piwnica, budynki