Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Nowatorskie oświetlenie pokoju dziennego – kompendium tego, co musimy o nim wiedzieć

Dobry rozkład oświetlenia pomieszczeń to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących pozytywny nastrój. Oświetlenie do salonu musi być dobre, żeby lokatorzy mogli dobrze się czuć i cieszyć się komfortem. Do atutów funkcjonalnych koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że ma też funkcję ozdobną – światło doskonale jest w stanie ocieplić pokoje, a urocza lampa czy też dekoracyjny żyrandol będą czarującą ozdobą wnętrza.
lampa
Napisał: APD Market
Na podstawie: http://www.apdmarket.pl
Nowoczesne lampy do salonu łączą jedno i drugie – wspaniały wygląd i funkcjonalność. Naturalnie - nie trzeba myśleć tylko o jednym źródle oświetlenia, można przemyśleć kilka. Szczególnie gdy salon ma też funkcję jadalni lub jest przestrzenny. Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe światło gdy mamy kino domowe albo chcemy poczytać gazetę na kanapie. Oświetlenie do salonu planujemy z większym wyprzedzeniem, myśląc równocześnie o meblach, które będą zajmowały w określonych miejscach w salonie. Nad dużym stołem dobrze zda egzamin lampa z dużym kloszem, dająca mocne światło. Więcej na http://apdmarket.pl/.

Dobrze, gdy można ją dostosować i podwiesić wyżej czy też nisko nad stołem. Obok sofy można dać lampę stojącą. Jest łatwa w przesuwaniu, jak na nowoczesne oświetlenie salonu przystało, dlatego przemieszczenie jej zajmuje chwilę. Jeżeli daje mocne światło, można spokojnie przy jej blasku czytać czy też pracować na laptopie, a jeśli możemy ją nieco ściemnić, będzie dobra do nocnego oglądania filmu na zestawie kina domowego lub do zrobienia intymnej atmosfery, jak przy świetle świec. Nowoczesne lampy do salonu nie są to tylko lampy wiszące czy stojące na podłodze, lecz także linijki LED. zainstalowane przy części obniżonego sufitu też dodadzą charakteru pomieszczeniu. Przede wszystkim będą dawać światło ozdobne, intymne, w kolorze, który sami wybierzemy.
W salonie przebywa się przede wszystkim w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy mieszkańcy wracają po intensywnym dniu. Warto więc starannie przemyśleć nowoczesne oświetlenie salonu - więcej szczegółów, aby niezależnie od sposobu spędzania czasu gwarantował miłą atmosferę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 10:38:56
Tagi: dom, światło, salon