Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Oryginalne schody drewniane w własnym domu.

Dziś w naszych domach potrzebujemy trwałych i dobrze wyglądających rozwiązań. Nie cieszymy się połowicznymi rozwiązaniami. Dawniej może i należało wybrać pomiędzy funkcjonalnością a wspaniałym wyglądem, dziś już nie trzeba dokonywać tego typu wyboru. Na szczęście można połączyć te dwie najistotniejsze funkcje. Na dodatek możemy wybrać egzotyczne rozwiązania.


Schody
Napisał: Matt Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
To rzeczywiście super sprawa. Nie jesteśmy zmuszeni stawiać na przykład na standardowe drewno, które można dostać na kontynencie europejskim a można wybrać na schody z drewna egzotycznego (schody (zobacz szczegóły na temat)). Takie schody są naprawdę cudowne i na pewno wyjątkowe. Rzucają się w oczy, bo są inne, chociaż wiele osób może się na tego rodzaju schody zdecydować, to wciąż w niewielu domach wybiera się takie rozwiązanie. Faktem jest również to, że ich koszt jest wyższy. Można stwierdzić, że schody z drewna egzotycznego to pewnego rodzaju luksus, na który możliwe, że jeszcze nie każdego stać. Ale, jeśli już remontujemy mieszkanie mające dwa poziomy lub stawiamy dom, to na sto procent damy radę w budżecie znaleźć pieniądze na takie schody, to po prostu nasz wybór, o którym wciąż często nie mamy pojęcia. A egzotyczne drewno będzie sprawdzało się bardzo dobrze w naszych warunkach, jest mocne i co istotne faktycznie świetnie się prezentuje.


Schody drewniane
Kiedy musimy mieć w swoim mieszkaniu lub domu schody, to pewnie okaże się to dla nas spore wyzwanie. Nie chodzi jednak o chodzenie po schodach, a o to, jakie nasze schody powinny być. Wiele osób robi schody z betonu i na to instalowane są drewniane płyty. Jednak jest również duże grono osób, które wybiera schody kute. Wszystko faktycznie jest zależne od tego ile miejsca możemy przeznaczyć na schody i od tego dokąd prowadzą, czy są one na piętro, czy może tylko do sypialni, albo na poddasze. Jeżeli są one po prostu łącznikiem między piętrami, to powinniśmy się bardzo postarać, gdy będziemy je wybierać. Modne znowu stają się całościowe schody drewniane (schody (zobacz informacje na temat)). Są faktycznie ładne i w dodatku mocne. Przez, co stolarze mają pełne ręce roboty. Można postawić na schody jesionowe albo na jakieś inne z drewien (schody (zobacz http://domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe/)). Bez względu na wszystko powinniśmy potem nie zapominać o porządnej pielęgnacji tego rodzaju schodów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 15:38:04
Tagi: schody, drewno, drewno egzotyczne