Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jeśli nie stać nas na posiadanie swojego lokum, to co możemy zrobić? Są różnorakie opcje, jaka okaże się dla ciebie najlepsza?

Pośród wielu ważnych spraw w naszym życiu własne mieszkanie jest na szczycie naszej listy potrzeb. Możemy się obejść bez samochodu i wymarzonej pracy, lecz ciężko żyć, gdy nie ma mieszkania. To jest szalenie ważna kwestia, bez tego ciężko myśleć o ułożeniu sobie życia. W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi nie posiada swojego mieszkania, więc musi płacić za wynajem albo pomieszkiwać z rodzicami.


Niestety, żeby kupić mieszkanie (zobacz rzuć okiem) potrzeba sporo gotówki, zostaje więc kredyt, ale nie każdy może go dostać. Najczęściej przeszkodą jest kiepska umowa o pracę. Jeżeli ktoś nie ma stałego przypływu gotówki ten nie ma możliwości, aby dostać pożyczkę. A prawdą jest, że wiele młodych ludzi w obecnych czasach nie ma dobrych umów o pracę, ale tak zwane “śmieciówki”. Więc co zrobić? Odkładać pieniądze? Płacić za wynajem? Wyjechać za z Polski? Mieszkać u rodziców?


psgdeweloper.pl
Na podstawie: psgdeweloper.pl
To rozwiązania, które wybiera wiele ludzi, gdyż nic im innego nie pozostaje. Często mieszkania więc wynajmuje się. Młode pary wybierają kawalerki, gdyż w ten sposób mieszkając mogą mieć trochę prywatności. Na pewno niezbyt udanym wyborem jest powrót do rodzinnej miejscowości, choć to czasami jedyne wyjście. Gdyż jeśli tracimy pracę w dużym mieście lub zarabiamy za mało, to wiadomo iż nie mamy możliwości, żeby się utrzymać w dużym mieście. W takim momencie powrót do rodzinnego miasta jest jak najbardziej logiczny. Niektórzy jednak zamiast tego jadą za granicę, ponieważ często ktoś ze znajomych wyjechał wcześniej i mamy zapewnioną pracę. To również ciekawa opcja, nawet jeśli nie wyjdzie, to zawsze można zebrać sporo doświadczenia.


www.psgdeweloper.pl
Na podstawie: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje


Istnieje też inna możliwość, którą wybiera coraz więcej młodych osób, to znaczy wynajem w mniejszej miejscowości oraz jeżdżenie do pracy do dużego miasta. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na wynajmowaniu, a dochodzą do tego tylko koszty dojazdu, one z pewnością będą mniejsze aniżeli nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa.


Zamiast wynajmować tam mieszkanie, lepiej najpierw sprawdzić inne możliwości jak gotowe mieszkania Trzebnica oraz przekonać się, czy to będzie się opłacało. Być może będzie to dla nas lepsza opcja i odłożymy przy tym trochę pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-31 10:48:39
Tagi: mieszkanie, praca