Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Mieszkać modnie czy postawić na funkcjonalizm? Trudne do nierozstrzygnięcia rozterki początkującego aranżera

Kobiety uwielbiające nosić buty na wysokim obcasie bardzo dobrze wiedzą, że modę i wygodę dość trudno pogodzić. Nawet gdy konkretna trzydziestolatka preferuje tylko takie obuwie, to pod koniec dnia bolą ją stopy, a ortopedzi straszą poważnymi powikłaniami, które mają być efektem chodzenia np. w kozaczkach na wysokiej koturnie. Z podobnymi rozterkami mają do czynienia także młode panie domu, które muszą zaaranżować ledwo co zakupione mieszkanie.


meble biurowe
Napisał: Kristin Nador
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trudno pięknie, a równocześnie funkcjonalnie urządzić poszczególne pokoje, zwłaszcza wtedy, kiedy brakuje środków na ten cel. W każdym mieszkaniu bardzo potrzebnym sprzętem okazuje się biurko, przy którym właściciele danego lokalu mogą zaadresować kartki jubileuszowe, uzupełnić zeznania roczne, rozwiązać krzyżówkę bądź poszukać istotnych informacji w internecie. Natomiast wszelkiego rodzaju meble biurowe nie zawsze ładnie wkomponowują się w elegancko lub fantazyjnie urządzone wnętrze. A jeśli na uwadze będziemy mieć też kameralne pokoje w blokach, to zapewne stwierdzimy, że nawet na niepokaźnych rozmiarów biurko braknie miejsca - . A damy mieszkające w piętrowych domach mają nieco inne problemy. A mianowicie, większa przestrzeń najczęściej oznacza o wiele większy bałagan w pokojach: szlafroki damskie i męskie ubrania leżące tu i tam raczej nie dodają uroku nawet najwspanialej urządzonym wnętrzom, pomimo tego że trzymanie garderoby poza szafą jest naprawdę wygodne. W miarę skutecznym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji jest przestrzeganie pewnych kanonów obowiązujących od niepamiętnych czasów. Na przykład, można choćby jedno pomieszczenie urządzić w tradycyjny sposób i równocześnie pamiętać o wygodzie. W zasadzie taki eksperyment można z powodzeniem zastosować w przedpokoju, ponieważ w tym pomieszczeniu przeważnie nie ustawiamy zbyt wielu sprzętów. Można więc kupić przeciętną garderobę, ewentualnie komodę z trzema szufladami oraz wieszak na płaszcze.


lustra
Napisał: Thomas Nielsen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei lustra do przedpokoju w żadnym wypadku nie muszą być szczególnie eleganckie, wystarczy żeby zostały one doskonale oświetlone. Ważne bywa również to, żeby tutaj nie znajdowały się niepotrzebne przedmioty: ostrzałki do noży sensowniej przechowywać w kuchennych szafkach niż w przedostatniej szufladzie komody stojącej w kącie przedpokoju - . Projektanci wnętrz stoją na stanowisku, że de facto w tej dziedzinie praktycznie nie powinniśmy się zetknąć z sytuacjami bez wyjścia. Wyrazy moda oraz utylitaryzm absolutnie nie są antonimami, zatem błyskotliwym młodym żonom nie powinno zabraknąć ciekawych pomysłów. A poza tym pamiętajmy, że wiele zależy od charakteru gospodarzy, ponieważ np. urodzonym bałaganiarzom trudno podsunąć jakiekolwiek konstruktywne rozwiązanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-15 15:31:09
Tagi: dom, garderoba, biurko, rozwiązanie, przestrzeń