Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Oświetlenie, które zmieni klimat naszego domu. Ciekawe aranżacje

Przy montowaniu nowego oświetlenia warto czasem wypróbować różne ciekawe pomysły. Coś całkowicie w nowym stylu może zmienić diametralnie wnętrze naszego mieszkania. Zimne i klasyczne pomieszczenie może mieć więcej wyrazu i stać się bardziej przytulne. Które pomysły dobrze jest wykorzystać?

ekran led
Napisał: craftivist collective
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele nowych możliwości dadzą halogeny led. Odkąd światło to jest już dostępne w różnych odcieniach, a nie jedynie w zimnej, nieprzyjemnej barwie, możliwości zastosowania takiego światła bardzo się poszerzyły. Takie oświetlenie w postaci małych żarówek możemy zamontować w różnych miejscach, choćby po to aby podkreślić jakąś rzecz. Można coś w taki sposób zaakcentować, mocniej podkreślić w przestrzeni. Doskonałym pomysłem jest użycie listwy led, która ładnie podkreśla różne załamania ścian. Jest bardzo łatwa w montażu i nie trzeba od razu wykonywać dużych przeróbek i remontów by móc ją wykorzystać. Jest do dostania w wielu kolorach co stwarza dodatkowe możliwości. Można spokojnie bawić się różnymi aranżacjami - gdzie kupić halogeny led.

Innym ciekawym pomysłem mogą być wszelkiego typu łańcuchy lampek, jakie przede wszystkim kojarzą się z porą świąt. Jednak doskonale prezentują się na co dzień jako ciekawy akcent świetlny. Sprawiają, że przestrzeń robi się przytulniejsza. Występują w całej masie różnych wzorów, barw i gabarytów. Od dużych kul posiadających fakturę materiału i przypominających troszkę bombki, po drobne barwne światełka, mieniące się delikatnym blaskiem. Wszystko zależy od tego jaki klimat mamy zamiar osiągnąć. Niektóre z lampek świetnie sprawdzają się także wtedy, jak nie są włączone. Jeszcze inne natomiast są jakby niewidoczne do momentu aż ich nie podłączymy do kontaktu. Dopiero jak się świecą zmieniają przestrzeń.doczytaj
Na podstawie: pixabay.com

Właśnie tego typu lampy, które również świetnie się prezentują kiedy nie dają światła, często mają role dodatkową. Są nie tylko częścią instalacji świetlnej ale także swego rodzaju meblem w mieszkaniu. Jest sporo tego typu lamp. Od takich wyrabianych na dużą skalę, które często widziane są w przeróżnych aranżacjach i są już niemal klasyczne, po takie mniej oczywiste, jakich nie produkuje są masowo. Możemy je kupić często w małych sklepach. Ceny tego typu lamp są niestety wyższe, jednak takich przedmiotów wcale nie musimy mieć sporo w domu. Są to rzeczy tak oryginalne, że często trudno je z czymś innym zestawić. Dlatego już jeden taki przedmiot sprawi, iż wnętrze naszego mieszkania bardzo zyska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-23 16:33:02
Tagi: oświetlenie, wzory, sklep, rzecz