Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czym jest membrana dachowa i jakie zalety posiadają dachówki z ceramiki?

Dach składa się z wielu ważkich fragmentów, z jakich każdy pełni istotną rolę. Jedną z istotnych części dachu jest membrana dachowa, jaka koniecznie winna odnaleźć się na każdym dachu. Jej brak zdoła grozić nadzwyczaj sporymi konsekwencjami, także jak nieprawidłowe założenie membrany dachowej bądź jej uszkodzenie.
Beton komórkowy Bruk Bet
Napisał: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®
Memebrany dachowe tworzą się z trzech warstw - z jednej warstwy funkcyjnej oraz z dwóch warstw zewnętrznych. Jej najistotniejszą i główną funkcją jest chronienie dachu przed utraceniem ciepła oraz zawilgoceniem. Dziś, na dzisiejszym rynku, znajduje się mnogość typów membran dachowych, które różnią się od siebie pojedynczymi parametrami technicznymi oraz ceną. Zanim kupimy membranę dachową niewątpliwie powinniśmy dobrze poznać się z jej różnymi rodzajami i modelami. Więcej w tym temacie odnajdziesz tu: www.wienerberger.pl/o-nas/produkcja-ceramiki.Wybierając membranę dachową, wypada zwrócić uwagę też na producenta - należałoby wybierać sprawdzonych, rekomendowanych producentów. Podczas zakupu należy też zwrócić uwagę na trwałość membrany dachowej na rozerwanie. Także wodoszczelność jest ogromnie ważnym parametrem, jakiego z pewnością nie wolno pominąć. Dużo sklepów proponuje współcześnie dobre i jakościowe membrany dachowe od wyróżnianych fabrykantów, na pewno znajdziemy takie, jakie zrealizują nasze oczekiwania. Zobacz więcej: wienerberger.pl/ulotka-koratechreg-membrany-dachowe.html.

Dachówki ceramiczne są używane w budownictwie już od wielu lat. To dobry, masywny i niesłychanie trwały materiał, jaki ochoczo użytkuje się przy budowie dachów. Dachówki ceramiczne mają bardzo sporo zalet, między innymi mamy obecnie nietrudny dostęp do przeróżnych wzorów, modeli i odcieni dachówek ceramicznych.


dom jednorodzinny
Napisał: Baumit
Na podstawie: Baumit
Są one odporne na rozlicznego rodzaju uszkodzenia, a dach skonstruowany z dachówek ceramicznych jest sporo trwalszy i mocny na warunki atmosferyczne, takie jak na przykład niesłychanie silny wiatr. Dachówki z ceramiki są dosyć ciężkie, niemniej jednak ich ciężar jest niewątpliwą zaletą, ponieważ właśnie dzięki niemu są one tak trwałe i solidne, niełatwe do uszkodzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-01 14:56:58
Tagi: dach, dachówki, materiał