Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak znaleźć odpowiedniego architekta wnętrz? Co powinno mieć wpływ na taki wybór?

W dzisiejszych czasach ludzie wciąż częściej korzystają z pomocy architekta wnętrz. Wiąże się to często z brakiem czasu oraz niezdecydowaniem. Nie mamy sprecyzowanej wizji w jaki sposób zaaranżować nasze mieszkanie dlatego szukamy pomocy odnośnie wybrania materiałów, mebli, akcesoriów czyli właśnie takich rzeczy, na których architekt wnętrz zna się doskonale. Jednak ofert na rynku jest bardzo dużo. Jak zatem wybrać dobrego projektanta wnętrz?

projekt architektoniczny
Napisał: Samuraijohnny
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/
Na wybór idealnej oferty musimy dać sobie trochę czasu. Sprawdźmy katalogi oraz portfolia ciekawych osób. W internecie jest całą masę ofert tego typu. Można szukać na przykład specjalistów w swoim mieście zamieszkania. Frazą, która da nam możliwie dużo najlepszych wyników jest projektant (zobacz ofertę) wnętrz warszawa. Będziemy zaskoczeni ilością ofert od młodych osób, które skończyły Akademię Sztuk Pięknych albo też inne artystyczne kierunki. Lepiej nie bagatelizujmy tego typu ofert od razu. Fakt często osoby takie nie mają może dużego doświadczenia w dotychczasowej pracy i istnieje tu pewne ryzyko. Natomiast pamiętajmy, że młody wiek to również cała masa pomysłów, najczęściej nietuzinkowych, brak rutyny, świeższe spojrzenie na temat. Takie osoby wkładają ogromnie dużo wysiłku w to ażeby zdobyć następnego zadowolonego klienta. Często też cena za tego typu usługę może okazać się niższa
nowoczesne wnętrze
Napisał: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
niż w przypadku architekta wnętrz z pozycją na rynku. Dlatego warto dać szansę takim ofertom.Przejrzyjmy informacje na niezależnych forach. Tam najczęściej ludzie umieszczają własne opinie. Tym bardziej ci, jacy nie byli zadowoleni z usług architekta na pewno nie będą tego ukryć, jeśli ta współpraca nie układała się pomyślnie. Ponieważ musimy wiedzieć, iż zlecenie to polega właśnie na dobrej współpracy, na tym jak dobrze taka osoba zrozumie nasze potrzeby i oczekiwania, na ile odnajdzie nasz gust. Właśnie dlatego w podjęciu decyzji może nam też pomóc rozmowa z ewentualnym wykonawcą. Zobaczyć trzeba czy uda nam się porozumieć z taką osobą. Z reguły już po pierwszym kontakcie będziemy wiedzieli jakie są nasze odczucia. Następnie musimy dobrze przeczytać warunki umowy. Należy sprawdzić czy nie ma w niej kosztów ukrytych, o jakich do tej pory nie wiedzieliśmy albo też innego rodzaju niewygodnych podpunktów. Pamiętajmy, nie ma co się śpieszyć. Jeśli umowa nam się nie spodoba to nikt nas nie zmusi by ją podpisać. Można wybrać innego architekta gdyż ofert jest naprawdę dużo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-15 14:36:48
Tagi: mieszkanie, portfolio