Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Pomyśl zanim zamówisz, czyli krótki poradnik dla osób zamierzających zainwestować w żarówki typu LED

Wprowadzenie do obrotu oświetlenia typu LED kompletnie przeobraziło nasze myślenie o potrzebie oszczędzania energii. Choć żarówki ledowe kosztują 70 złotych lub nawet więcej, to jednak ich wykorzystywanie może w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki za światło. Podczas gdy dyrektorzy stacjonarnych lub wirtualnych sklepów z artykułami elektrycznymi chwalą zasadniczo wszystkie oferowane produkty, to zwyczajni obywatele bywają o wiele bardziej zasadniczy i mają niekiedy zupełnie odmienne zdanie.

taśma led
Napisał: Martin Ilich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy dekadę temu w obrocie pojawiły się energooszczędne źródła światła, to zapobiegliwi gospodarze natychmiast udali się do sklepów, żeby nabyć choćby jedną taką żaróweczkę. Jednakże tamte żarówki oszczędzały prąd dopiero po upływie czterech bądź pięciu minut, więc kiedy gospodarz świecił lampę tylko przez chwilę, to w ogóle nie oszczędzał. Z kolei nowoczesne żarówki ledowe są skonstruowane w ten sposób, żeby oszczędzały od pierwszych sekund.

Wybranie najlepszej żarówki LED-owej, czyli takiej dobrze dobranej do potrzeb konkretnych domowników, wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak z pozoru można byłoby twierdzić - czy żarówki ledowe są dobre.

Przeważnie kupujemy przypadkowo, według wskazówek ekspedientów, którzy nie zawsze mają dobre intencje, ale pragną szybko pozbyć się mało chodliwego towaru. Natomiast w marketach budowlanych, gdzie produkty wybiera się samodzielnie, nieczęsto zwracamy uwagę na istotne niuanse. Żeby światła ledowe naprawdę przyniosły spodziewane oszczędności, trzeba zapoznać się z komentarzami znawców. Wtedy z pewnością przekonamy się, że de facto nie w każdym przypadku warto kierować się podpowiedziami handlowców. Tutaj ograniczymy się do wskazania dwóch kluczowych kwestii. A mianowicie, jeżeli producent wyszczególnia moc żarówki, to warto pamiętać, że w zasadzie nie powinno się jej porównywać do mocy tej tradycyjnej i doskonale znanej nam żarówki.zobacz
Napisał: Pete
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bądź co bądź, LED-y nie rzucają tak jasnego strumienia światła, więc być może w dziennym pokoju będą potrzebne dodatkowe kinkiety. Tymczasem z drugiej strony przed zamówieniem żarówek ledowych warto zastanowić się, w jakich pomieszczeniach będą wykorzystywane. Jeżeli w sypialni, korytarzyku lub magazynku rzadko zapala się światło, to rozsądniej nie inwestować w kosztowne LED-y, bo wspominana inwestycja może zwrócić dopiero za kilkanaście lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-16 11:25:49
Tagi: światło, żarówki, moc