Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Przystępne, tanie i nietypowe pomysły na przemianę, uatrakcyjnienie każdego wnętrza.

Czasem wystarczy istotnie niedużo, by nasze mieszkanie przeszło totalną przemianę. Czasem małe i niedrogie działania sprawiają, że wybrane pomieszczenie nabiera zupełnie nowego wyrazu.

Przemiana domu zupełnie
lustro
Napisał: Marco Hamersma
Na podstawie: http://www.flickr.com
nie musi być związana z wymianą mebli czy wyposażenia. Warto pomyśleć o przemalowaniu ścian oraz renowacji wiekowej szafy czy komody. Atrakcyjnym pomysłem jest również zbudowanie mebli z palet. W sieci internetowej dostępne są rozliczne podręczniki w tej materii. Niepowtarzalności i oryginalności nadać mogą nieszablonowe firanki czy zasłony. Spersonalizowany charakter zagwarantują lustra na wymiar. Klasyczną glazurę ścienną z fantastycznym wynikiem zastąpią panele szklane przeznaczone do kuchni (więcej: oferty paneli szklanych). Niektóre prace, na przykład tapetowanie bądź malowanie ścian, możemy wykonać samodzielnie. Dzięki temu zaoszczędzimy kwotę, która byłaby wyłożona na fachowca. Od czego zacząć renowację lub wprowadzanie zmian w wystroju wnętrza? Przede wszystkim poleca się rozważyć strategię działania. Co jest niezastąpione? Z czego mamy możliwość zrezygnować?Wybranie jedynie najważniejszych prac jest szczególnie istotny,
lustro w łazience
Napisał: Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com
jeśli nie mamy do wykorzystania zbyt dużego budżetu. Następnie trzeba rozważyć, jaki wynik chcemy otrzymać. Jeśli renowacji poddajemy kuchnię i pragniemy, by była ona postępowa – warto wybrać panele szklane, które fantastycznie się prezentują i są niezwykle wytrzymałe. Koniecznie musimy przemyśleć kolorystykę. Barwy ścian muszą bowiem korespondować z meblami i dodatkami. Sporych przemian możemy dokonać stosując lustra na wymiar. Warto zobaczyć naszą propozycję: jak wygląda lustro na wymiar. Są to elementy tanie, które wyróżniają się wielofunkcyjnością. Jeżeli nie możemy zdecydować się na kolor emulsji – lustrzana ściana rozwiąże ten problem. Co więcej, lustra sprawią, że małe pomieszczenie będzie wydawać się znacznie większe. Lustro zastąpi także obraz, jeśli zadbamy o to, by odbijały się w nim interesujące elementy dekoracji. Dodatkowe informacje: o czym warto wiedzieć. Odmienić wnętrze mogą również niewielkie zabiegi, na przykład wymiana poduszek na kanapie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-18 14:03:47
Tagi: mieszkanie, farby, firanki