Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób władze miasta i krajowe pomagają osobom dotkniętym kalectwem, a co wymaga poprawy?

Każdy z nasz co dzień pokonuje mnóstwo stopni, czy to wchodząc na pocztę, do banku, czy po prostu do marketu, w celu nabycia produktów spożywczych. Zdaje nam się, iż jest to niezwykle proste i praktycznie nie zauważamy kolejnych, pokonywanych przez nas przeszkód. Jednak dla osób niepełnosprawnych, dla przykładu takich jeżdżących przy pomocy wózka inwalidzkiego, najmniejsza wyprawa poza własne mieszkanie jest ogromnym wyzwaniem. Na szczęście dzisiejsze władze starają się jak mogą, aby owej grupie osób ułatwić choć odrobinę już i tak bardzo trudne życie.

Wózek inwalidzki
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Pierwszym miejscem, gdzie zmiany są najbardziej widoczne jest wyposażenie toalet publicznych. W naprawdę sporej liczbie miejsc wszystkie ich aspekty takie jak na przykład suszarka do rąk zostały umocowane na wysokości dostępnej dla osób poruszających się na wózkach. Rzecz jasna w coraz większej ilości miast powstają toalety publiczne specjalnie przystosowane do podobnych uwarunkowań. W takich miejscach istnieją profesjonalne uchwyty i poręcze wyprodukowane z materiału zapewniającego całkowity brak poślizgu, przez co można pewnie się z nimi podciągnąć, bez wizji upadku. W tak pomocnych miejscach wyposażenie toalet ułatwia życie, też osobom niedowidzącym. Między innymi przez powiększanie czcionki wszystkich napisów i parokrotne zwiększanie guzików, w które wyposażana jest suszarka do rąk, czy dyspozytor z mydłem - poznaj tutaj (poznaj tutaj). Pozostałymi miejscami, w których reformy są dokładnie widoczne są także wejścia do wszystkich budynków miejskich takich jak, na przykład poczta, bank, czy urząd miasta. Montowane są tam specjalistyczne windy dla niepełnosprawnych dające możliwość szybkiego i co najważniejsze bezpiecznego dotarcia do celu. Jednak faktem jest, że na tym zmiany nie mogą się zatrzymywać, ponieważ do poprawienia jest jeszcze naprawdę dużo. Przede wszystkim mowa tu o metodę na pokonanie kłopotliwego zagadnienia, jakim bezsprzecznie są klatki schodowe umieszczone w wielopiętrowych blokach.schody
Napisał: Marcin Chady
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie każdy posiada bowiem windę, a znaczna ilość nie ma nawet pochylni dla wózków inwalidzkich. Przez to mieszkańcy niepełnosprawni tracą swą niezależność i pragnąc wydostać się z domu zmuszeni są pytać o pomoc, co po jakimś czasie może okazać się męczące. Wyraźnie widać więc, że mnóstwo wprowadzonych zmian, o wiele ułatwia funkcjonowanie ludzi niepełnosprawnych. Jednak wszystko pokazuje, iż naprawdę duża grupa rzeczy wymaga jeszcze poprawy - Impeco (Impeco).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-25 13:40:42
Tagi: wózek, pomoc, przeszkoda