Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak urządzić biuro tak, aby było świetnym miejscem do pracy? Jakie reguły okażą się tu ważne?

Przestrzeń do pracy jest czymś co ma ogromny wpływ na to, jak dobre wyniki osiągamy. Jest to niesamowicie istotne nie tylko ze względu na rezultaty lecz również na samopoczucie pracownika. Często możemy nie zdawać sobie nawet sprawy z tego jak ważne jest żeby taka przestrzeń urządzona była zgodnie z istotnymi regułami. To przecież w tym miejscu spędzamy większą część dnia. Warto zadbać o to by ludzie lubili przebywać w takim wnętrzu

Obecne trendy jeśli chodzi o temat urządzania przestrzeni biurowych z pewnością wyznacza nowoczesność. Tak urządzone przestrzenie, w sposób minimalistyczny lecz przy tym nowoczesny tworzą idealne miejsce do pracy. Tego typu trendy najbardziej widoczne są w dużych korporacjach mających swoje biura w dużych miastach w Polsce. Mała ilość niepotrzebnych elementów rozpraszających w miejscu pracy jest wskazana, jednak trochę zieleni pod postacią ładnych kwiatów sprawi, że przyjemniej będzie nam się spędzało czas w takim miejscu.
da-bud.pl
Napisał: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następną rzeczą jest jak największa ilość światła. Nie bez przyczyny większość biurowców posiada całą masę okien, często przestrzeń zewnętrzna takiego budynku jest cała ze szkła, co pomaga w otrzymaniu jak największej ilości naturalnego światła, tak niezbędnego przecież w zdrowym funkcjonowaniu. Tak samo wewnątrz trzeba zadbać o jak największą ilość jasnych wnętrz. Dlatego też najczęściej do wydzielania pomieszczeń używa się szkła. Jeśli chodzi o sposób oddzielenia przestrzeni, którymi są drzwi szklane Wrocław i biura dużych korporacji mających siedziby w tym mieście często z tej formy dzielenia wnętrz korzystają. Zobacz więcej: zobacz drzwi szklane we Wrocławiu.Również w innych dużych miastach grodzenie gabinetów albo pokoi do konferencji za pomocą szklanych ścian czy drzwi jest czymś bardzo typowym. Nie jest to dziwne, bo jest to bardzo szybkie w montażu oraz w rezultacie mamy bardzo dużą ilość światła dziennego przedostającego się do takiego wnętrza.
Przy nowoczesnej aranżacji ogromny wpływ mają także kolory. To dzięki nim możemy otrzymać pożądany rezultat. Nie od dzisiaj wiadomo, że każda z barw posiada innego typu oddziaływanie na ludzi, wywołuje także inne uczucia. Na pracę umysłową bardzo dobrze pomagają barwy zimniejsze, oprócz tego dają poczucie zwiększenia przestrzeni, co szczególnie dobre jest dla mniejszych pomieszczeniach. Kolory delikatne pomagają skupić się na pracy oraz nie będą rozpraszać. Jednak dobrze jest zastosować zasadę kontrastu w niektórych miejscach. Tego typu przełamanie barw sprawi, że uniknie się monotonii oraz nudy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-04 09:58:36
Tagi: Wnętrza, trendy, gabinet