Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Urządzanie wnętrz – jak zaaranżować kuchnię?

Kuchnia to miejsce w domu, gdzie spędzamy w ciągu dnia sporo czasu, nie zawsze na gotowaniu. Dużo ludzi uważa to pomieszczenie za centrum w każdym mieszkaniu, stąd też warto zadbać, aby było ono urządzone z pomysłem.

Nowocześnie czy klasycznie?
designerska kuchnia
Napisał: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Charakter, w jakim zaaranżowana będzie kuchnia, jest zależna bez wątpienia od tego, jaki jest nasz charakter. Jeśli przepadamy za współczesnymi rozwiązaniami oraz doceniamy minimalizm, znakomitą możliwością będą meble mające gładkie fronty. W sklepach wyszukać możemy modele w każdym właściwie kolorze, więc bez względu na naszą koncepcję, wybierać można zarówno pośród intensywnych barw, jak też nieco bardziej subtelnych odcieni. Pamiętajmy jednak o umiarze. Nazbyt wiele kolorów nagromadzanych na małej przestrzeni może wprowadzić wrażanie chaosu. Jeżeli zatem marzysz o limonkowych szafkach, odpuść zbyt wiele dodatków w równie jaskrawym kolorze. A co z fascynatami tradycyjnych wnętrz? Jeśli do nich należysz, z pewnością spodobają Ci się szafki z drewnianymi frontami. W takich kuchniach często królują ciepłe odcienie – tak samo jeśli chodzi o meble, jak i w przypadku dodatków. Świetnie do nich pasują ozdobnie stylizowane naczynia, bukiety suszonych kwiatów lub warkocz czosnku. Czas na remont – jak ożywić kuchnię?
fototapety
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Każda, również ta wzorowa kuchnia, może się po jakimś czasie znudzić – przecież spędzamy w niej codziennie sporo czasu. Co na to zaradzić? Ogólny remont, podczas którego wymienione zostają meble, to z reguły niemały koszt, jeżeli więc stare szafki nie są wysłużone oraz odpowiednio wykonują własną funkcję, można próbować innym sposobem zmienić wnętrze.Pierwszorzędnie w roli barwnego akcentu sprawdzają się fototapety owoce np. http://www.demur.pl/fototapety/do-kuchni/owoce-wpadajace-do-wody (http://www.demur.pl/fototapety/do-kuchni/owoce-wpadajace-do-wody). Starczy nakleić je na ścianę, by cała kuchnia zyskała niesłychanego stylu. Te do kuchni niezrównanie często zabezpieczane są dodatkową powłoką, dzięki czemu łatwo zachować je w czystości. Rzecz jasna fototapety owoce to tylko jeden z pomysłów – równie dobrze mogą to być kwiaty lub krajobraz. Nieco podobna metoda to naklejki na lodówkę. Zobacz: demur.pl/naklejki/na-lodowke (demur.pl/naklejki/na-lodowke). Także tutaj można zaszaleć z niezliczonymi kolorami do wyboru bądź wybrać dowolne zdjęcie. Naklejki na lodówkę sprawdzą się również, kiedy drzwi chłodziarki mają rysy – kolorowy obraz bezapelacyjnie zakryje nieduże mankamenty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-19 14:37:08
Tagi: wnętrze, kuchnia, minimalizm