Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co charakteryzuje współczesne budownictwo – czyli najpopularniejsze materiały budowlane

Rynek materiałów budowlanych jest wyjątkowo rozbudowany. Które z nich najchętniejwykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie?

rusztowania
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Na podstawie: http://www.flickr.com
Filc techniczny na pozór nie za wiele ma wspólnego z budownictwem. Taki produkt włókienniczy wytwarza się z naturalnych wełnianych włókien. Poddawane są one procesowi moczenia i ugniatania, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i ciśnienia. Włókna ściśle się plotą, tworząc zwartą warstwę. Tak uzyskany filc polerski jest szeroko stosowany w wytwarzaniu butów i elementów umeblowania, ale również w budownictwie. Szczególnie cenna jest w tym zakresie jego nieprzepuszczalność. Filc techniczny nie przepuszcza dźwięków, chroni przed podwyższeniem lub obniżeniem temperatury a nawet zatrzymuje wilgotność. Zwłaszcza powszechnie filc jest używany do produkcji uszczelek. Produkuje się je z włókien różnej grubości, od 2 do aż dwudziestu mm. Na naszym rynku coraz popularniejsze są wyroby czeskiej marki Temac (polecamy temac). Ten producent wysokiej klasy produktów uszczelniających ma w swojej ofercie różnorakie typy płyt uszczelkarskich. Wykonane są z różnorodnych surowców –na przykład z grafitu, włókna czy PTFE. Produkty firmy Temac są zaadaptowane do użytku w różnych gałęziach przemysłu, przy najróżniejszych warunkach. Płyty mają też różną grubość i wartość – jest ona dopasowana do zlecenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie są także płytki poliwęglanowe. Charakteryzuje je sztywność, ale jednocześnie lekkość. Często wykorzystywane są do budowy zadaszeń, obiektów sportowych, galerii handlowych, ścianek działowych i wiat przy garażach. Płyty poliwęglanowe są wyjątkowo wytrzymałe i nie poddają się uszkodzeniom. Wytwórca daje nawet do dziesięciu lat gwarantowanej jakości.nowoczesny budynek
Napisał: Schüco
Na podstawie: Schüco
Filc techniczny, wyroby firmy Temac oraz poliwęglanowe płyty łączą takie same zalety – są trwałe i niezawodne. Ich wytwórcy obiecują też sporą elastyczność, jeśli chodzi o dostosowanie się do oczekiwań odbiorcy. Produkty można zamawiać w ilościach hurtowych, ale też detalicznych, na osobisty użytek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-25 15:40:12
Tagi: płyta, temperatura, producent