Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak udekorować ścianę?

Ściany są często niedoceniane w aranżacji, a szkoda, bo oferują naprawdę wiele możliwości. Umiejętne dobrane do stylu są w stanie stworzyć - razem z podłogą, meblami i licznymi dodatkami, jak dodatki kuchenne - świetnie skomponowaną całość. Pomysłów w tej dziedzinie jest dość dużo, o jakich warto wspomnieć? Na pewno trzeba wspomnieć o płytkach, gdyż ich różnorodne faktury, kolory i kształty zapewniają wiele możliwości dekoracyjnych, czy to w kuchni, łazience czy przedpokoju. Idealnie dopasowane do całej struktury będą swoistym dopełnieniem, jaki podkreśli całość wystroju.

lamoa wisząca na ścianie
Napisał: Karen Green
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, nie trzeba trzymać się jednego wzoru, więc mozaika (oferty mozajek łazienkowych) stworzona z różnych wariantów zapewni wyjątkowy wygląd każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane kafle będą podkreślać, urozmaicać i wzbogacać aranżację, nie powinniśmy więc bać się łączenia różnych faktur i kształtów. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest użycie cegły. Co tu dużo mówić, ceglana ściana to obecnie jeden z najbardziej popularnych trendów aranżacyjnych, ale to nie tylko moda sprawia, że warto wykorzystać ten materiał. Cegła > cegła ceramiczna we wnętrzach prezentuje się pięknie, ma nieregularną fakturę, która przyciąga wzrok i wspaniale podkreśla stylizację mieszkania.

Do cegły pasują niebanalne dodatki jak świeczniki na ścianę, które mogą świetnie dopełniać wystrój tak urządzonego mieszkania. Innym rozwiązaniem jest kamień dekoracyjny. Jego siłą jest nieregularna powierzchnia i naturalne kolory. Świetnie odnajduje się w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych domach. Dekoracja ścienna w postaci kamienia to idealny pomysły na wykończenie pojedynczej ściany.Kamień stylowo, efektownie i harmonijnie potrafi wkomponować się w każdą aranżacyjną rzeczywistość, co stworzy niezwykle elegancki i ponadczasowy efekt. Na koniec obowiązkowo trzeba wspomnieć o ponadczasowym materiale, jakim jest drewno. Współczesne trendy nawiązują do natury, gdzie naturalność i prostota są najważniejsze. W tym wystroju drewno odgrywa niebagatelną rolę. Uniwersalność drewna, piękne sęki i naturalna kolorystyka, to wszystko sprawia, że warto pomyśleć o drewnie, gdy będziemy planować dekorację ściany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-29 12:04:02
Tagi: kolory, Wnętrza, ściany