Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób przygotować pokój dla kilkuletniej dziewczynki? Poznaj kilka fajnych konceptów

Kiedy aranżujemy wnętrza, zawsze musimy pomyśleć, czego zwłaszcza pragniemy. Identycznie jest w przypadku pokoiku dla naszej pociechy, jaka jest naszym oczkiem w głowie.


Jeśli zamierzamy przygotować królestwo naszej malutkiej, kilkuletniej dziewczynki, powinieneś poznać parę wskazówek, jakie umożliwią ci podejmowanie trafionych decyzji - kliknij. Dzięki fachowym radom łatwiej będzie ci wziąć się do pracy i uszczęśliwić małą księżniczkę.

Najważniejszy element pokoju to łóżko. Praktycznie każda dziewczynka marzy o łóżku z baldachimem i wbrew pozorom możesz prosto marzenie przeobrazić w prawdę. Wcale nie potrzeba do tego fortuny i pracy, jaka cię przerasta. Najłatwiejszym sposobem będzie rozmieszczenie w suficie haków, na których powiesimy materiał. Można też zawiesić karnisz i na nim umocować tkaninę, jednakże pamiętajmy, by w każdym z dwóch przypadków decydować się na jak najlżejsze materiały. Zbyt ciężkie mogą nawet spowodować, iż haki wyrwą się z sufitu. Po drugie niezrównanie istotne są półki na zabawki, podręczniki i szafa na ubrania. Meble muszą mieć przyjemny, jasny kolor, niekoniecznie różowy. Wystarczą pastelowe, sympatyczne dla oczu barwy. Wybierzmy jedynie różowe dodatki, np. poduchy na łóżku, doniczki na kwiatki czy krzesło, na jakim nasza mała księżniczka będzie siedzieć kreśląc pierwsze literki.

wnetrza-ze-smakiem.pl/
Napisał: Ruth Johnston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Za dużo różowego koloru naprawdę nie jest właściwe. Puszysty dywan (zobacz dywan lilium) jest tak samo istotny, gdyż dzieciaki sporo czasu spędzają na podłodze, m.in. bawiąc się. Na dywanie często też zasypiają, zmęczone kilkugodzinnym układaniem klocków z rówieśnikami. Twoja córeczka zapewne ma ulubioną księżniczkę, która powinna być na ścianie, dlatego na początek porozmawiaj z nią, czego szczególnie chce.


To niezrównanie istotne, ponieważ co, jeżeli wyjdzie na jaw, że Śpiąca Królewna w ogóle nie zapewni uśmiechu naszej kilkuletniej pociesze? Może od zawsze marzyła o Królewnie Śnieżce? Nadmienione rzeczy są niezrównanie istotne dla małych dziewczynek, zatem staraj się urzeczywistnić ich pragnienia oraz wypytaj o wszystkie mające znaczenie tematy, zanim zabierzesz się do działania. Pokój ma być ładny i dowiesz się czy dobrze go urządziłeś patrząc na minę swej córeczki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-05 15:38:58
Tagi: pokój, zabawki, Sufit, ściana, łóżko