Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakim sposobem poradzić sobie z szkodnikami żyjącymi w drewnie?

Nie da się ukryć zjawiska, że w szerokim zakresie rozumiana specjalność stolarska przez cały czas jest niezmiernie znaczącą częścią naszej gospodarki. Mimo iż taki fakt jest w pewnym sensie oczywistością, to tymczasem często nie zdajemy sobie z niego sprawy.


Prawdopodobnie w domu
drewniane meble
Napisał: Meutia Widodo
Na podstawie: http://www.flickr.com
każdego z nas znajdują się choćby drewniane meble, dzięki jakim możemy zapewnić sobie komfortowe warunki mieszkalne. Należy jednak uświadomić sobie, że sam cykl produkcyjny tego typu umeblowania jest wyjątkowo skomplikowany, ale i zarazem ciekawy. Uformowanie należytego rodzaju mebli wymaga powiększonych nakładów pracy już od samego początku przyrządzania drewna, co naturalnie przełoży się w perspektywie długofalowej na trwałość materiału. Okazuje się niemniej jednak, że stworzenie stosownych warunków dla magazynowania drewnianego budulca nie jest pod żadnym pozorem łatwym zadaniem, jakby i mogło na pozór wydawać. W praktyce zmagazynowane drewno w wielu wypadkach narażone jest na oddziaływanie mnogich pasożytów, jakie mogą nieodwracalnie uszkodzić strukturę wewnętrzną pojedynczych elementów. Koronnym przykładem tego rodzaju szkodnika, który w naszym kraju występuje na niezmiernie rozległą skalę jest spuszczel. Szczęśliwie w dniu dzisiejszym będziemy mogli wykorzystać liczne metody zapobiegawcze, które pomogą się nam przed nim zabezpieczyć. Czytaj więcej - ratmar.com.


Na samym początku jesteśmy zobowiązani
drewno
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
sobie obowiązkowo uświadomić, że spuszczel będący chrząszczem może być dla nas niebywale szkodliwy, dlatego że żywi się on drewnem drzew iglastych. W specjalności meblarskiej to właśnie tego typu drewno jest niejednokrotnie używane, stąd jego należyte ochronienie wydaje się być priorytetem. Na szczęście współczesna technika dezynfekcyjna przygotowała nam parę wyjątkowo skutecznych zabiegów, dzięki którym możliwe będzie zwalczanie spuszczela. Zobacz koniecznie: kliknij po więcej informacji. Do ich grona niewątpliwie załączyć możemy zastosowanie specjalistycznych gazów. Pozwoli to nam na stałe zastopować jego rozmnażanie oraz postępującą degradację materiału drewnianego. Na rynku odnajdziemy obecnie dodatkowo coraz większą liczę podmiotów, jaka będzie w stanie zrealizować dla nas te fachowe zabiegi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 12:05:55
Tagi: drewno, technologia, Chrząszcz