Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Na przestrzeni stuleci wiele się w budownictwie zmieniło, ale funkcjonalność zawsze jest w cenie

Konstruowanie mostów było i ciągle jest wielką sztuką, bardzo dobrze znaną już starożytnym. Dziś w trakcie wyjazdów do Włoch możemy podziwiać obiekty mające setki lat. Warto tutaj zaznaczyć, że mosty były wtedy potrzebne członkom społeczeństwa nie tylko do transportu towarów - w końcu akwedukty z pewnej odległości łudząco przypominają mosty, choć dostarczały wodę do obecnej stolicy Włoch.

na budowie
Napisał: lhourahane
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/allaction/2647200660/
Przed wiekami stawiano przede wszystkim na trwałość, a pokaźnej wielkości budynki świadczyły o potędze ówczesnych monarchów. A dawnym Rzymianom nie można zarzucać zbyt wielkiej oszczędności w wydawaniu pieniędzy na budownictwo - przecież niektóre gmachy stoją do dziś. W XXI wieku sporo się zmieniło - budowlańcy w większości przypadków stawiają na krótki czas ukończenia konkretnej budowy. Surowce czasami pozostawiają sporo do życzenia, nie wspominając już o tym, żeby obiekty miały przetrwać wieki. Przy tym powstały kompletnie inne technologie, które mają w znaczącym stopniu uprościć pracę brygadom budowlanym i zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, także i przygodnym spacerowiczom. I właśnie głównie z myślą o nich powstała kładka Layher. W czasie budowy albo remontu, np. centrów handlowych, nie w każdym przypadku da się zupełnie wyeliminować ruch pieszych, więc należy wtedy pomyśleć przynajmniej o dwóch sprawach. Otóż, w jaki sposób mają przemieszczać się elegantki z wypakowanymi po brzegi siatkami oraz co zrobić, aby nie musiały one wkładać na głowę kasków ochronnych. Okazało się, że najbardziej racjonalnym i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem będzie skonstruowanie kładki wyglądem przypominającej zwyczajne rusztowanie. Pośród tego typu produktów prym wiedzie wspomniana wyżej kładka Layher: rekomendowana strona, która całkiem szybko zdobyła tak uznanie budowlańców, jak i nagrody.rusztowanie
Na podstawie: pixabay.com
Łatwy montaż i demontaż, ergonomia użytkowania, a także przyznane atesty bezpieczeństwa sprawiają, że w trakcie remontów lub budowy ogromnych budynków użyteczności publicznej są one niezastąpione. Mocna konstrukcja zbudowana ze metalowych elementów i nie mniej masywne zadaszenie dają właściwą ochronę, ale nie bez żadnego znaczenia jest również i sama estetyka. Chociaż budowa bez przerwy trwa, a dookoła panuje nieporządek, to jednak prezencja kładki może nam wiele powiedzieć o pracującej firmie budowlanej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-11 16:18:56
Tagi: budynek, konstrukcja, remontu, element