Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Lampy jako ważna część wystroju mieszkania. Czemu dobrze jest czasami zaryzykować wybierając oryginalne lampy?

Wybór lamp do wnętrz to rzecz ogromnie ważna. Oprócz faktycznej funkcji w dostarczaniu światła, jak też wytworzenia w domu właściwego klimatu, jest także jeszcze inna kwestia, o które nie można zapomnieć. Chodzi o funkcję dekoratorską. To także lampy bowiem, mają wpływ na aranżację. Jak to się dzieje oraz jak je dobierać, aby efekt był właśnie taki jak byśmy chcieli?

światło, oświetlenie
Napisał: Omar Bárcena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, aby wybrać lampy patrząc na styl, w jakim urządzamy pomieszczenie albo całe mieszkanie. Chodzi o to, aby nie wybijały się one, w pejoratywnym znaczeniu tego określenia, ponad resztę sprzętów, psując efekt swym niedopasowaniem. Gdy w związku z tym urządziliśmy dom w stylu nowoczesnym, to pamiętajmy, żeby dobrać oświetlenie nowoczesne (skleposwietlenie.pl). W taki sposób jest mniejsza możliwość popełnienia gafy.Nie traktujmy natomiast tej kwestii z jakimś pobłażaniem, ponieważ może nas to zgubić. Nie może być tak, iż na wystrój wydaliśmy spore pieniądze, a lampy kupujemy jak najmniejszym kosztem. Są one bowiem tak istotne jak innego typu sprzęty w domu, które zostały użyte do aranżacji. Dlatego dobrze będzie zakupić jedną lampę z wyższej półki, aniżeli parę kiepskich modeli, które odnajdziemy w co drugim mieszkaniu. Natomiast lampa Reccagni Angelo doda więcej do wystroju, aniżeli dwanaście nieciekawych modeli (http://www.skleposwietlenie.pl/1635-zyrandole-wloskie).

Tutaj właśnie dochodzimy do następnej kwestii to znaczy oryginalności. Nie obawiajmy się bowiem eksperymentów. Zachowawczość w czasie urządzania mieszkania nie jest czymś dobrym. Można w taki sposób stworzyć całkiem nudne wnętrze, w jakim będzie nam czegoś brakować.

światło
Napisał: pedrik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tego powodu, jeśli wpadnie nam do głowy pomysł aby zamontować plafony kryształowe nowoczesne i coś nam podpowiada, iż będzie to dobra decyzja, to nie bójmy się podjąć ryzyka (plafony kryształowe nowoczesne). Może bowiem być tak, iż będzie to strzałem w dziesiątkę jak również lepiej na tym wyjdziemy, aniżeli wybierając coś bardziej klasycznego. Należy pomyśleć o tym, jako o jedynym w swoim rodzaju stwarzaniu przestrzeni właśnie w taki własny unikatowy sposób.

Niekoniecznie za każdym razem musimy powielać układy ze zdjęć z katalogów, lub też stworzone przez swoich pracowników wystawy sklepów meblowych. Faktycznie, będzie to łatwiejsza opcja, natomiast warto poświęcić troszkę czasu, by zrobić coś, z czego będziemy mogli być dumni, a nie jedynie po prostu zmienić wystrój domu, tworząc kolejne, nudne wnętrze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 16:00:49
Tagi: lampy, oświetlenie, dom, mieszkania, Wnętrza, Wystrój