Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Idealnie zaaranżowane mieszkanie, czyli które meble są bardzo ważne

Wszyscy zapewne chcieliby naprawdę doskonale mieszkać. Dlatego niezwykle starannie wybieramy kolor\farbę do ścian, sposób wykończenia podłogi. Nie zapominamy również o meblach, które w istotny sposób mają wpływ na to, w jaki sposób prezentuje się nasze mieszkanie. Na które meble postawić? O czym nie można zapomnieć?

Wybierając meble pokojowe, większość z
meble skórzane
Napisał: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com
nas nastawia się obecnie na meble skórzane. Proponowane dzisiaj meble skórzane uważane są bowiem za bardzo eleganckie oraz wyjątkowo stylowe. Materiał, którym jest skóra doskonale wygląda jednocześnie we wnętrzach klasycznych, a także tych wyróżniających się nowoczesnym stylem. Jest prosta do utrzymania w czystości. Decydując się na meble zrobione materiału, którym jest skóra, trzeba mimo wszystko wiedzieć, że zimą są bardzo chłodne, natomiast latem ciało ciało najczęściej się do nich przykleja. Dlatego właśnie nie braknie ludzi, którzy decydują się jednak postawić na innego rodzaju meble pokojowe. Popularnością cieszą się komplety zrobione z klasycznych materiałów, jakie sprawdzają się od dawna. Grube materiały uodpornione są na przetarcia, ale nie należy zapominać, że czyszczenie ich jest dużo większym wyzwaniem niż w przypadku mebli ze skóry.
meble pokój dzienny
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Materiał skórzany należy po prostu przetrzeć szmatką. Meble z tapicerką trzeba cyklicznie zapierać, a i tak nie mamy pewności, czy plama z nich zostanie uprana. W rezultacie dość szybko dowiedzieć można się, iż umeblowanie będzie trzeba wymienić na nowsze. Zestawy wypoczynkowe nie będą jednymi modelami, jakie powinny mieć swoje miejsce w salonie lub pokoju gościnnym. Istotne są także witrynki, na których można położyć książki lub ozdoby. Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej stawialiśmy na tak zwane meblościanki. Czytaj tu www.wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/pokoj-dzienny.

Obecnie spotykane są one coraz rzadziej. Większość osób woli zakupić pojedyncze meble i pomysłowo je aranżować. Można otrzymać w ten sposób iście nowoczesny efekt. Efektownie dobrane meble umożliwiają zaaranżować pomieszczenie ciekawe oraz bardzo gustowne. Nie warto wybierać mebli pochopnie. Taki zakup musi być przemyślany. Warto zastanowić się, czy takie meble będą komponowały się ze stylem, w jakim chcemy zaaranżować pomieszczenie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-20 16:44:48
Tagi: dom, skóra, design