Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czy mały dom do spore obciążenie finansowe? Czemu należy zastanowić się nad taką inwestycją, jak chcielibyśmy wyprowadzić się z blokowiska?

Sporo ludzi szuka własnego idealnego miejsca do zamieszkania. Z reguły bowiem to, gdzie aktualnie mieszkamy jest zależne od miejsca pracy, do którego chcielibyśmy mieć blisko. Często też sytuacja finansowa nie pozwala na to, aby zamieszkać we własnym wymarzonym domku jednorodzinnym, najlepiej w jakimś przyjemnym miejscu pod lasem. Tego typu marzeń z pewnością mamy sporo, ale czy na pewno nie stać nas na te marzenia?

Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary oraz nie porywać się na rzeczy, na które wiemy, że nie będzie nas stać. Mowa o stawianiu ogromnych domów, które nie dosyć, że są kosztowne jako inwestycja, to jeszcze później są dość drogie gdy chodzi o utrzymanie. Jednak często kiedy myślimy o wyprowadzeniu się z blokowiska, to głównie zależy nam standardowo na większej prywatności, ciszy jak również własnym kawałku ogrodu, w jakim będzie można spędzać czas na dworze.

Projekt domów
Na podstawie: pixabay.com
Na pewno ta wizja jest już prostsza do zrealizowania. Bez problemu znajdziemy różne projekty małych domów, które nie wymagają ogromnej działki, spełnią nasze wymagania, a oprócz tego nie są aż tak kosztowne. Pamiętajmy również, że w takim domu nie ma opłat za czynsz każdego miesiąca, więc ten wydatek nam odpadnie.Należy powiedzieć, że sporo ludzi decyduje się na swój dom (polecamy projekty domów parterowych z garażem) dopiero w średnim wieku, kiedy to dzieci są już odchowane oraz niedługo będą zakładały własne rodziny i wyprowadzą się z rodzinnego domu na stałe. W takim wypadku tym bardziej nie potrzebujemy dużej przestrzeni. Niewielki dom - oferta - w zupełności wystarczy.Plusem takiej inwestycji są niższe opłaty za ciepło w czasie sezonu grzewczego, mniej przestrzeni do sprzątania.

domek letniskowy
Napisał: Gina Paulucci
Na podstawie: http://www.flickr.com
Planując tego typu inwestycję można w większym stopniu skupić się na rozwiązaniach energooszczędnych. Dzisiejsze innowacyjne rozwiązania w tej kwestii, są na tyle zaawansowane, że powalają stworzyć dom prawie samowystarczalny. Warto wiedzieć, że na niektóre z inwestycji możemy starać się o dofinansowanie, jakie może pomóc nam obniżyć wydatki.

Jednak przede wszystkim do tej kwestii trzeba podejść z wielkim spokojem oraz bez pośpiechu. Tego typu budowę bowiem można rozłożyć na lata. Stopniowo odkładać pieniądze na poszczególne etapy budowy. W ten sposób nie poczujemy takiego dużego obciążenia finansowego, a prace będą postępowały. Na pewno jest to lepsze wyjście aniżeli zakładanie, iż nie stać nas na taką inwestycję.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-25 12:51:43
Tagi: dom, mieszkania, domek, zamieszkanie, jednorodzinny