Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Masz duży balkon czy ogród i nie wiesz, jak go zagospodarować? Oto garść fajnych porad na zimę!

Posiadanie wielkiego balkonu to z pewnością marzenie praktycznie każdego z nas - zazwyczaj wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieć, wtedy świetnie go urządzimy. Często jednak nasze marzenia nie przystają do rzeczywistości, a takie wielkie balkony zostają nieurządzone.

Podobnie sprawa się ma z ogródkami - oczywiście fantastycznie jest mieć duży ogród jednak często okazuje się, że bez pomocy architekta zieleni nie potrafimy niczego w nim zmienić.

widok z balkonu
Na podstawie: flickr.com
Jakie są pomysły na urządzenie ogrodu lub balkonu? Na pewno w lecie powinniśmy posadzić tam wiele kwiatów, które dodadzą uroku nawet najmocniej zapuszczonym miejscom. Jeśli nie masz w sobie żyłki ogrodnictwa, wówczas przez kupnem kwiatków dobrze zapoznaj się z ich specyfikacją - są takie rodzaje kwiatków, które nie wymagają zbyt dużo uwagi - one oczywiście sprawdzą się nieźle w takich przypadkach.

Z kolei świetnym pomysłem na zimę mogą być przykładowo oranżerie - link. Można je zrobić także na niewielkich przestrzeniach i dzisiaj wiele mieszkańców bloków decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie. Zabudowanie nawet większego balkonu nie jest dużym kosztem, a dzięki temu będziesz mógł cieszyć się widokiem przepięknych kwiatów praktycznie przez cały rok. Oranżerie to zdecydowanie znakomity pomysł dla wszystkich tych, którym zimą brakuje zieleni.

ogród
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
Innym fajnym sposobem na zapewnienie sobie wystarczającej dawki zieleni przez cały czas są ogrody zimowe drewniane. Takie ogrody potrzebują już większej przestrzeni, dlatego raczej nie da się ich zbudować na balkonie, ale będą znakomitym rozwiązaniem na wykorzystanie miejsca w przydomowym ogrodzie.Co ważne, ogrody zimowe drewniane są współcześnie tworzone w taki sposób, że są niemalże zupełnie ekologiczne. Będziesz zatem nie tylko miał dostęp do fantastycznej zieleni przez cały czas, ale także będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o przyrodę - czy można sobie wymarzyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego rodzaju ogród to bez wątpienia pomysł dla każdego wielbiciela przyrody - kliknij link. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoim mieszkaniu, wówczas będziesz mógł cieszyć się kwiatami nie tylko latem, ale także przez cały rok - i to nie tylko roślinami typowo polskimi, ale także takimi bardziej egzotycznymi!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-31 14:23:40
Tagi: balkon, ekologiczne