Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

szerokie przeznaczenie szkła ozdobnego

Szkło ozdobne ma coraz to większe wykorzystanie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są najnowocześniejsze, delikatne i olśniewające. Szkło ulokowane na ścianie w kuchni między blatem a szafkami, to najmodniejszy nurt w aranżowaniu kuchni. Z wyjątkiem względów użytecznych za wykorzystywaniem szkła w kuchni przemawiają zalety dekoracyjne. Jest to dobre wyjście do kuchni z salonem, ponieważ takie kuchnie wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i łączeniu wyposażenia.
szkło
Napisał: Uqbar is back
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło dekoracyjne (zobacz: szkło fusing) jest bardziej neutralne i efektowne od monotonnych płytek na ścianie, dlatego pasuje do otwartej kuchni, jaką przystosowujemy do aranżacji salonu. Umocowanie nad blatem szkła w zależności od jego gatunku da rozmaity wynik. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany za nim, szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, polakierowane, albo kolorowe da łagodną płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję obrazu. Szkło dekoracyjne po zamontowaniu trzeba obowiązkowo uszczelnić. Tworzywem uszczelniającym może być silikon, lub sprężyste uszczelki, jakie dopasowują się na obrzeżach do nierówności surowców i wypełniają powstałe szczeliny.
Szkło do kuchni zamawia się na wymiar, z uwzględnieniem punktów na gniazdka - http://twoja-galeria.eu/9-panele-szklane. Gładka, lśniąca powierzchnia szkła perfekcyjnie sprawdza się w malutkiej kuchni, gdyż przynosi efekt przestronności i lekkości. Spory dobór odcieni szkła lakierowanego pozwala przeprowadzić dowolne projekty kuchni. Jeżeli pragniemy, by ściana była ogólnym tłem w kuchni,
szkło dekoracyjne
Napisał: Tubądzin
Na podstawie: Tubądzin
można wybrać szkło dekoracyjne białe, bądź przezroczyste. Szklana płyta na blatem może wypełniać całą powierzchnię pomiędzy szafkami kuchennymi, albo wypełniać rolę małego ekranu zamontowanego w kluczowym punkcie kuchni.

Szkło dekoracyjne może być też idealną ozdobą innych wnętrz. Śliczne obrazy i wydruki na szkle, okażą się idealnym sposobem, dla każdego współczesnego mieszkania - zobacz: http://twoja-galeria.eu/obraz-na-szkle-2-tematy.html. Łatwość w utrzymaniu czystości, niezniszczalność szkła, jak też jego oryginalność powodują, że pożądane byłoby w ten sposób przystroić dom. Wszelkiego typu nadruki na szkle, czy też kaseton szklany na ścianę, to marzenie wielu właścicieli domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 13:43:37
Tagi: szkło, kuchnia, szafka