Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Żyj luksusowo w pomysłowym mieszkaniu

Razem z nastaniem XXI wieku weszliśmy w czasy niezahamowanego, intensywnego postępu technologicznego. Nasze powszednie życie urozmaica szereg praktycznych sprzętów sterowanych przez systemy inteligentne. W ten bowiem sposób dążymy do uzyskania jak największego luksusu życia.
Powiedzieć warto, że coraz lepiej nam to wychodzi. Wystarczy popatrzeć na serwisy proponujące zaprojektowanie tzw. inteligentnego domu.

Określenie inteligentny mieszkanie znaczy nic innego jak układ czujników, sensorów i elementów wykonawczych, ponawiających dane działania na bazie zaprogramowanego algorytmu. Obecnie systemy inteligentne ułatwiają nam sterowanie zintegrowane, co ułatwia potem kontrolę wielu rodzajów sprzętów za pomocą jednego klawisza. W sumie, za pomocą jednego kliknięcia możemy pozwolić sobie zarazem na sterowanie oświetleniem, jak i żaluzjami czy ogrzewaniem. Jest przy tym możliwość, by sterowanie oświetleniem dopasować w dowolny sposób wedle własnego uznania za pomocą inteligentnej instalacji. Istotą tego rodzaju systemów inteligentnych jest jeden czujnik wyczuwający obecność, który zależnie od ruchu i oświetlenia zewnątrz jest zdolny sam włączyć lampy.
sterowanie-oświetleniem-obrazek
Napisał: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sterowanie oświetleniem można w swobodny sposób konfigurować - zobacz. Systemy inteligentne poza tym ułatwiają zarządzanie żaluzjami i roletami antywłamaniowymi w zależności od światła słonecznego, upodobań zamawiającego bądź pory dnia. Natomiast sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją umożliwia ddowlone kontrolowanie temperatury w określonych pomieszczeniach. Miłym dodatkiem, jaki proponują nam systemy inteligentne istnieje możliwość sterowania sprzętem audio i video, co z pewnością pozytywnie wpłynie na tworzenie stosownej do okoliczności wyjątkowej atmosfery w domu.


Systemy inteligentne kojarzą się nam przede wszystkim z komfortem i niezwykłą wygodą. Intuicyjnie działające czujniki na pewno prześcigają pod względem komfortu tradycyjne sprzęty i aplikacje - zobacz. Jednak walory posiadania inteligentnego domu to nie wyłącznie niezwykła wygoda, ale również oszczędność. Już samo sterowanie ogrzewaniem w wyraźny sposób ma wpływ na zmniejszenie zużycia energii. Wobec tego, być może instalacja inteligentnych systemów w mieszkaniu będzie lokatą, która zaprocentuje w przyszłości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:27:30
Tagi: projekt, ogrzewanie, zużycie energii, instalacja