Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Ziszczenie marzeń i ogromny stres, czyli o budowie domu

Jak można nazwać budowę domu? Dzieło życia, realizacja marzeń czy olbrzymi niepokój? Prawdopodobnie każde z takich definicji będzie pasować idealnie. Wiemy bowiem, iż dokonujemy czegoś ponadczasowego, jest to realizacja marzeń, lecz jednocześnie pojmujemy, z jakim stresem ma to związek. Na szczęście, jak każda poważna rzecz również budowa domu to proces, jaki możemy zaplanować i właściwie doprowadzić do szczęśliwego końca. Wszystko zależy od dobrego planu budowy.
wyszukiwarka graficzna
Napisał: Bocian
Na podstawie: www.projektoskop.pl
A więc, jak budować dom (polecamy projekty domów parterowych z garażem)? Co najważniejsze, miejmy na uwadze, iż jest to proces bardzo długi, co oznacza, że powinniśmy zaplanować wszystko dokładnie, krok po kroku (informacje ze źródła). http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/995640,dom-za-200-tys-zlotych-takie-maja-szefowie-gmin,id,t.html Jeśli to zaniedbamy, nie przeznaczymy potrzebnej ilości czasu na najbardziej korzystne zaplanowanie, konsekwencje mogą być nieodwracalne – wzrost kosztów budowy i niższa jakość wykonania budynku.

Pierwszy etap to uzyskanie pozwolenia na budowę. Bez tego po prostu nie możemy rozpocząć żadnej budowy. Wiąże się to niestety ze żmudną papierkowa pracą i bieganiem po różnych urzędach. Jak wiadomo, w naszym kraju takie załatwianie zwykle jest dosyć męczące i czasochłonne. Po załatwieniu spraw urzędowych zatrudniamy specjalistów i rozpoczynamy budować nasz dom. Pierwsze co, musimy odpowiednio przygotować plac budowy. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1086882,zima-lagodna-wiec-mozesz-oszczedzic-fortune-na-ogrzewaniu,id,t.html Po tego typu pracach geodeta powinien wytyczyć budynek w terenie, zgodnie z wytycznymi oraz planem zagospodarowania działki.
Jakie wybrać ściany do domu
Napisał: ES Polska
Na podstawie: ES Polska
Po wykonaniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji można stawiać pierwsze mury. Wymurowanie ścian, komina, a także postawienie stropów i wykonanie schodów żelbetowych to bardzo istotny etap budowy (strona polecana w temacie) domu (relacje osób budujących swoje domy). Co tu dużo mówić, ma on wpływ na całą konstrukcję domu. Kolejny krok to wykonanie instalacji wewnętrznych. Ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej lub elektrycznej określone jest kodeksem budowlanym oraz innymi zagadnieniami bezpieczeństwa. Po takim wykonaniu konieczne jest sprawdzenie i odbiór instalacji.
Jednym z ostatnich etapów są prace montażowe, które zaczynamy od zewnątrz. już czekają do do zamontowania są okna i drzwi. Po wstawieniu okien bierzemy się za prace przy elewacji budynku, która ma dwie niezwykle ważne role: prezencja zewnętrzna budynku i właściwa izolacja domu. I wreszcie na sam koniec mamy jeszcze do załatwienia parę formalności, najważniejsze to zawiadomić o ukończeniu budowy powiatowy inspektorat nadzoru. Jeśli nadzór nie zgłosi żadnego sprzeciwu, to w ciągu dwudziestu jeden dni dni nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić się do naszego nowego domu. To jest dopiero radość!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 10:29:22
Tagi: dom, budynek, budowa, izolacja domu