Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak modnie zaaranżować salon

Kojarzycie amerykańskie filmy z lat 70., i sceny w których rozgniewana na małżonka partnerka mówi: „dziś śpisz na sofie”? Mąż posłusznie chwyta za kocyk i...zwija się na wąskim meblu, cierpiąc katusze. Dziś taka forma kary mija się z celem, ponieważ sofy mogą być bardzo duże i wygodne.

Ciemna stylowa sofa
Napisał: a rancid amoeba
Na podstawie: http://www.flickr.com
Projektanci sof mogą się wykazać: łatwiej tu zaprojektować dodatkowe funkcje, bo duży mebel więcej zmieści.. Na takim już nie tylko usiądziemy, lecz i wygodnie się wyśpimy. Dziś kanapa jest również biblioteczką, stolikiem i schowkiem. Należy stwierdzić, że dzisiejsze sofy przestały służyć jedynie do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą niemal w pojedynkę urządzić salon. A nie lada to wyzwanie, gdyż to właśnie w salonie toczy się nasze życie codzienne. To tam odpoczywamy i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

Od czego zacząć projektowanie naszego salonu (niezbędny asortyment)? Jeżeli jest taka szansa, od koloru ścian. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się jasne kolory – delikatna szarość czy biel. Jeżeli dysponujemy większym metrażem możemy wybrać ciemniejsze barwy, jednak nie mocne. Amarant dobrze wygląda w formie dodatków – np. zasłon. Na ścianach zwyczajnie nam się szybko...znudzi.
W końcu przyszła kolej na meble. Meble do pokoju dziennego to inwestycja na dłuższy czas, dlatego warto wybrać klasyczne kształty, które sprawdzą się niemal w każdym stylu i będą cieszyły nasze oczy długie lata. Dobrze, gdy współgrają ze stolarką w mieszkaniu. Wenge i sosna? Niestety koszmarne połączenie, ale zawsze możemy pozostać przy zawsze modnej bieli. Biała komoda nie zawsze oznacza styl prowansalski. To także szyk i ponadczasowość. A ta zawsze będzie w modzie.

Bardzo ważną sprawą jest również oświetlenie. W salonie spędzamy najwięcej czasu, dlatego pomieszczenie to wymaga więc większego skupienia z naszej strony. Zwłaszcza gdy zdecydowaliśmy się na ciemne meble, mięsiste tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory (link do oferty). Taki wystrój zabiera światło przez co większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Tak urządzony salon przyniesie nam wielkie zadowolenie i chwilę zapomnienia po ciężkim dniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-06 10:15:18