Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Ozdoby naścienne – jak można podkreślić nasze zainteresowania

Od kilku lat rządzi moda na dekorowanie ścian. Dostępne są ciekawe oraz wielokolorowe tapety, fototapety, naklejki, szablony malarskie oraz wiele, wiele innych. Każdy wyszuka coś idealnego, aby ozdobić każdy pokój.
Kiedy malujemy ściany farbą, czasami mogą się one prezentować pusto, szczególnie wtedy, gdy w pokoju dominują niskie meble. W takiej sytuacji, idealnym wyjściem są naklejki naścienne (więcej nowości). Takie naklejki są dostępne w zróżnicowanych wielkościach, małych oraz większych. Niektóre mogą mieć wysokość aż całej ściany. Zazwyczaj są w czarnej barwie, kontrastują wtedy dobrze z każdym kolorem farby. Są dostępne inne kolory, ale są kosztowniejsze i do wyboru jest znacząco mniej wzorów. Naklejki naścienne wyglądają bardzo efektownie, gdy są dobrze dopasowane do pomieszczenia. Dzięki nim, można podkreślić nasze hobby, dodając pokojom osobistego charakteru.
wallart.com.pl/
Napisał: Deportes UNAM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród naklejek, można też wyszukać różnorodne fajne teksty, które podmieniły popularne niegdyś plakaty motywacyjne. Naturalnie, nie świadczy to, że te drugie zeszły z rynku. Czas na plakaty motywacyjne raz jest, raz nie. Pomieszczenia, w których tego typu plakaty sprawdzają się najfajniej, to przykładowo miejsca pracy. Biuro, stajnia, basen, biblioteka – to bez znaczenia. Śmieszne plakaty motywacyjne zazwyczaj rozluźnią atmosferę, a część osób nawet prawdopodobnie natchną do treningu.


Podobnym rozwiązaniem są także tapety na zamówienie. Są one nie najtańsze, ale są doskonałą zamienną, jeżeli w podstawowym wachlarzu nie jesteśmy w stanie wynaleźć podobającego się nam wzoru. Tapety na zamówienie mają taką zaletę, że możemy faktycznie dobrać kompletnie dowolny wzór. Zakupienie tego typu tapety jest także łatwiejsze, niż przykładowo, malowanie konkretnego wzoru farbami. Tapety na zamówienie, części osób kojarzą się z fototapetami, lecz to nie do końca to samo (-> zobacz przykłady). Obecnie, są już zróżnicowane typy tapet. Trudno jest, jakikolwiek wzór wytłoczyć na tapecie papierowej, lecz tapety winylowe nie mają już tego problemu. W dodatku, te ostatnie są przyjemniejsze w pielęgnacji, więc przykładowo bezkonkurencyjnie pasują do pomieszczenia dla dziecka.
Dzięki postępowi technicznemu, łatwiej jest ozdabiać dom tak, żeby pokazać nasz gust. Ludzie nie są już ograniczeni jedynie tego rodzaju materiałami, jakie są na rynku, lecz możemy stworzyć i zakupić swój własny, oryginalny produkt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 15:25:13
Tagi: wygląd, ściany, prezent, miejsca, interes