Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Wyposażenie przedszkoli – czyli jakie normy muszą spełniać wszystkie meble i inne artykuły

Opieka nad dziećmi to nie najłatwiejsze zadanie. Wymaga dużo uwagi a także odpowiedniego wyposażenia. W przedszkolu, kwestia akcesoriów oraz mebli jest jeszcze ważniejsza, ponieważ to tam, pociecha uczy się zachowań potrzebnych w późniejszych latach szkolnych.
Wyposażenie przedszkoli podporządkowane jest niezwykle sztywnym regulacjom (sprawdź ofertę wyposażenia przedszkoli). Inspekcja sanitarna ma prawo obciążyć przedszkole sporą karą finansową, jeśli odnotują uchybienia nie tylko w czystości czy w pomieszczeniach kuchennych, ale również jeśli stoliki dla dzieci nie posiadają atestu oraz wymaganych poświadczeń (śliczne stoliki dla dzieci). Osobie z zewnątrz może się to wydawać absurdalne, lecz obowiązujące w przedszkolach regulacje są uzasadnione.


Stoliki dla dzieci są podzielone na trzy zróżnicowane wysokości. Każdy poziom zaznaczony jest innym kolorem i odpowiada wybranemu przedziałowi wzrostu dzieci. Dzięki temu, przedszkolaki siadają przy takim stole, który jest dla nich najwłaściwszy, a to zapobiega garbieniu się oraz pomaga kształtować zdrową postawę ciała, przy pracowaniu nad stolikiem. Oczywiście, taka sama reguła wykorzystywana jest w kwestii krzeseł.


meble do szatni
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pozostałe meble, których jest multum w przedszkolu, to szafki. Między innymi te, które są w sali, porozdzielane między kącikami. Szafki nie mają prawa być zbyt wysokie oraz, podobnie jak stoły, wypełnić muszą zasady, w szczególności jeśli chodzi o materiał, z jakiego są wytworzone. Meble do szatni z drugiej strony, w każdej placówce przedszkolnej prezentują się tak samo (meble do szatni). To podzielone na trzy części szafki, mające półkę na górze, z pustym miejscem na kurtkę w środku oraz na samym dole posiadają półkę na buty. Meble do szatni muszą być znakowane wybranym przez przedszkole systemem, więc każde dziecko ma ten sam symbol w szatni, oraz na swojej półeczce w klasie. Symbole się nie powtarzają i zwykle przedszkolak ma taki sam znaczek przez wszystkie lata w przedszkolu.
stoliki dla dzieci
Napisał: thisisbossi
Wyposażenie przedszkoli jest zwykle rzetelnie sprawdzane w zakresie bezpieczeństwa. Stoły nie mogą mieć metalowych elementów, a kanty muszą być zaokrąglone. Unika się ostrych krawędzi oraz zakończeń, oraz zbyt wysokich półek – przedszkolak musi bez trudności sięgać po każdą rzecz. Podłoga powinna być z paneli albo parkiet, a jej część bezwzględnie ma pokrywać dywan.
Przepisy są ostre, lecz nie powinny być mniej wymagające jeżeli idzie o bezpieczeństwo i prawidłowy wzrost naszych dzieci. Każdy rodzic doceni wysiłki pracowników przedszkola oraz najwyższej jakości wyposażenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-20 12:10:11
Tagi: rozwój, mebli, kuchni