Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Designerskie meble - jakie są ich zalety ?

Analizując dzisiejszy przemysł meblarski, nietrudno dostrzec, iż największą popularnością cieszą się produkty pochodzące z tzw. sieciówek. W Polsce działa kilkanaście firm, które posiadają swoje salony w każdym większym mieście i proponują sprzedaż mebli wytwarzanych masowo. Ich największą zaletą jest cena, która zwykle jest stosunkowo niższa od tej oferowanej przez niewielkie przedsiębiorstwa wytwarzające meble.
Coraz więcej ludzi dostrzega jednakże liczne słabe strony mebli pochodzących z tego typu sklepów. Podstawową z nich, która odgrywa dziś kluczową rolę, jest brak oryginalności. Ludzie raczej lubią sytuacji, w których okazuje się, że co drugi znajomy posiada identyczne łóżko lub stół w kuchni. Ciężko zaprzeczyć, że po prostu lubimy się różnić od innych, to wynika z naszej natury. To, w jaki sposób mamy urządzone mieszkanie decyduje nie tylko o naszym samopoczuciu i spełnieniu naszych pragnień. Fakt ten ma znaczenie również w przypadku na przykład określenia naszego statusu wśród znajomych, jest żywym obrazem naszego gustu i upodobań. Z tego powodu mało kto chce, aby ktoś uważał go za mało oryginalnego. Dodatkowo dochodzi sprawa taka jak montaż mebli które pochodzą z sieciówek, który jest stosunkowo skomplikowany i raczej przypomina układanie puzzli. Poprzez tego rodzaju dylematy, aktualnie tworzy się coraz więcej firm, które inspiruje renowacja i naprawa mebli, które wydawać by się mogło iż zakończyły już swój żywot. -Sprawdź więcej
naprawa mebli
Napisał: thisisbossi
montaż mebli
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy zakładają tego typu działalność to zazwyczaj absolwenci uczelni artystycznych, przede wszystkim wzornictwa przemysłowego. Po długich latach studiów zdobyli oni wiedzę, którą mogą wykorzystać w praktyce i kreować niepowtarzalne, designerskie meble. Wykorzystywanie do tego celu przedmiotów liczących sobie nawet kilkadziesiąt lat jest o tyle ciekawe, iż sprzyja ochronie środowiska. Dzięki pracy tego typu ludzi meble, które można byłoby uznać za odpady i wywieźć na śmietnik, otrzymują drugą szansę, zupełnie nowe życie. Często okazuje się, że tak naprawdę niewiele potrzeba aby podarty stary fotel stał się modnym uzupełnieniem naszego salonu. Jeżeli chodzi o montaż mebli tego typu na przykład w kuchni, rzecz jasna powinniśmy się liczyć ze stosunkowo dużymi kosztami. - (Więcej pod tym linkiem) Efekt jednak z pewnością nas zachwyci. Firmy zajmujące się taką działalnością przeważnie świadczą również usługi takie jak naprawa mebli. Prawda jest taka, iż w obecnych czasach zasadniczo zamiast coś naprawiać, po prostu wymienia się to na nowe. Inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku solidnych, porządnych mebli sprzed lat, które potrzebują po prostu małego liftingu.
Bez względu jednak na to, czy wolimy meble z sieciówki, czy też stylowo odrestaurowane i naprawione starocie, to, czym musimy się kierować w pierwszej kolejności, są nasze osobiste upodobania. Nie ma nic niedobrego zarówno w kupowaniu mebli w popularnych sklepach, jak i w wybieraniu tych od młodych projektantów. To, co wyłącznie powinno mieć dla nas znaczenie, to nasz osobisty gust.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-25 13:08:11
Tagi: meble, mieszkanie, obraz, usługi