Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak dobierać fototapetę do różnorodnych wnętrz? Na co zwracać uwagę? O czym musimy pamiętać?

Fototapety są bardzo często eleganckim elementem wystroju jednocześnie nowoczesnych, lecz również wnętrz bardziej tradycyjnych. Różnorodna tematyka, ale i kolorystyka zapewnia spore szanse na stworzenie niezwykłego wyglądu wnętrza.
Mamy faktycznie dużo rodzajów fototapet. Istnieją więc rodzaje papierowe, gdzie nadruk wytworzony jest na syntetycznym, dość gładkim papierze najlepszej jakości. Jest to powierzchnia specjalistycznie wzmocniona i zabezpieczona. Tego rodzaju tapety są dosyć cienkie, są jednakże dosyć dokładnym odwzorowaniem obrazu, wymagają też przyklejania na powierzchnie bez jakichś większych nierówności. Następny rodzaj to fototapety winylowe, które są dużo bardziej wytrzymałe oraz grubsze od papierowych. Nadruk tworzony jest na podłożu, jakie wytworzone jest na bazie z tworzywa PVC z udziałem włókniny.


fototapeta abstrakcja
Napisał: Colico
Na podstawie: Max-Fliz
Są one rzeczywiście odporne i trwałe, nadają się dodatkowo do wnętrz o dużym zawilgoceniu, są nieprześwitujące, tak więc najkorzystniej maskują nierówności ścian. W coraz większym stopniu popularne są wykonania specjalistyczne fototapet, jak fototapeta abstrakcja na płótnie rozciągniętym, na grubym PVC lub fototapeta z fotografią w technice sepii. Kolejne to fototapety o nierównej powierzchni, specjalnie wyprofilowanej, jakie mogą na przykład imitować strukturę piasku, pianki lub pajęczyny. Gdy dobieramy fototapetę warto wziąć pod uwagę jaka jest wielkość wnętrza, a ponadto jego charakter i styl wystroju. Tapetą możemy dekorować jednocześnie pokój dziecka, ale również salon, sypialnię czy przestrzeń biurową. Miejmy jednak na uwadze, że w kuchni czy łazience dodatkowym czynnikiem doboru jest także jej odporność na wilgoć a także łatwość zmywania, tak więc wspomniane we wcześniejszym fragmencie fototapety do kuchni są najbardziej właściwym wyborem w tego typu miejscach - najlepiej wybierać fototapety do kuchni (najlepiej wybierać fototapety do kuchni). Niezwykle istotna jest wielkość fototapety.


W pewnych aranżacjach, zwłaszcza w minimalistycznych oraz nowoczesnych, można umieścić je na całej powierzchni ściany. W tej okoliczności należy wykonać odpowiednie pomiary wytypowanej ściany i wybrać wzór do danego wnętrza, w ten sposób, ażeby nie był przytłaczający, ale uzupełniał daną aranżację kreując z nią harmonijną całość. Pamiętajmy jednakże, aby wybierając wzór fototapety brać pod uwagę wielkość określonego pomieszczenia i to, czy taki wzór jak na przykład fototapeta abstrakcja będzie się rzeczywiście dobrze prezentował, jak będziemy na niego patrzyli z różnorodnych miejsc w domu - Demur (Demur). W mniejszych pomieszczeniach zbytnio duże powiększenie, które widnieje na fotografii jest w stanie spowodować efekt niepożądany, jak i groteskowy. A tego przecież byśmy nie chcieli, tak więc musimy na to uważać. Planujmy więc wszystko rozsądnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 11:49:02