Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Krótka charakterystyka głównych rodzajów foteli oraz krzeseł, spotykanych w domach i mieszkaniach.

W naszych mieszkaniach i domach jednym z istotniejszych mebli są różnego rodzaju fotele lub krzesła. Wiele osób może pamięta nawet swojego dziadka zasiadającego wygodnie w fotelu i czytającego książkę. Takie duże, niezwykle wygodne i niekiedy bardzo eleganckie fotele w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, stanowią one na przykład bardzo praktyczne wyposażenie pokojów gościnnych oraz salonów. Najchętniej wybieranym zestawem w takiej sytuacji jest duża sofa lub kanapa, często w rozkładanej wersji z możliwością spania na niej. Do tego całość będą uzupełniać dwa duże, wygodne fotele designerskie i kilka małych puf, na jakich sobie można wygodnie przysiąść. Taki zestaw bez problemów wystarczy kilkuosobowej rodzinie, bez zbędnego wykłócania się o to, kto ma na czym siedzieć. A jeżeli przyjdą goście, to będzie również wystarczająco dużo miejsca, szczególnie po dołożeniu paru krzeseł. Samych foteli jest całkiem spory wybór, tak naprawdę w dużym stopniu zakup powinien być uzależniony od tego, ile się będzie miało miejsca.
fotele designerskie
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezwykle modnym w ostatnim czasie pomysłem jest połączenie otwartej kuchni i salonu, osoby które zdecydowały się na coś takiego są przeważnie bardzo zadowolone. O ile w salonie królować będą najróżniejsze fotele, to jeśli chodzi o kuchnie trzeba będzie także zastanowić się nad czymś do siedzenia - Długokęcka Anna Damnet (Długokęcka Anna Damnet). Jeśli będzie w niej dodatkowo jadalnia, to naturalnym rozwiązaniem będzie stół i parę krzeseł, za to jeśli chodzi o samą kuchnię pomyśleć można o jakimś niedużym taborecie, który może stać dyskretnie schowany. Niektóre właścicielki nie mają do tego przekonania, lecz przy nieco dłuższym przygotowywaniu potraw na pewno będzie mocno przydatny. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem są także krótsze lub dłuższe lady, przy jakich stawia się hokery barowe - zobacz sam (zobacz sam).


Jeśli mieć sie będzie wystarczająco dużo miejsca, to można w bardzo ciekawy sposób wykończyć to pomieszczenie, a taka lada może stanowić bardzo ciekawy dodatek. Szczególnie że jeżeli się ją wykona odpowiednio długą, to z powodzeniem może służyć jako miejsce spożywania posiłków całej rodziny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 11:56:01