Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Artdesign, inaczej na czym polega profesja architekta

Artdesign trudzi się projektowaniem architektury wnętrz jak również szeroko zauważanego designu. Artdesign tworzy na ogół zespół - wszyscy pracownicy są architektami wnętrz, a im większa rozpiętość zespołu, tym odpowiedniej dla danego studia, ponieważ podejmując debatę nad koncepcyjnym wyjściem przestrzeni wnętrza, dochodzi się do wspólnych wniosków, wzbogacając plan o indywidualne przeświadczenie na jego poszczególne pierwiastki, nie zatracając przy tym jego integralności.

projektant
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspólna praca pozwala wypracować styl, który wyróżnia dane biuro od pozostałych. Zaletami funkcjonowania w zespole w porównaniu do pracy poszczególnej osoby trudzącej się projektowaniem, to opcja podejmowania rozbudowanych, ciekawszych zleceń projektowych, i dodatkowo możliwość bezpośredniej obserwacji i postępu innej osoby zajmującej się tą samą sferą projektową, która jest motywacją osobistego rozwoju. Projektowanie wnętrz to zwłaszcza praca wymagająca kreatywności i oryginalnego myślenia.

Profesja designera to wyzwanie polegające na proponowaniu dobrych szablonów do naśladowania i tworzenie przestrzeni napełnionych formą, kształtem, światłem i kolorem. Wyzwaniem dla realizatora jest przekonanie inwestora do rozwiązań, które na początku współpracy były nie do zatwierdzenia. Z biegiem czasu przełamując schematy, pokazując ciekawe rozwiązania, tworzy się wnętrze, z którym inwestor zaczyna się uosabiać. Wielką rozkoszą dla projektanta artdesign (www.budoskop.pl/produkty/prod,490,projektowanie-wnetrz.html) jest pozyskanie zadowolenia osoby zamawiającej program.Niewątpliwą zaletą jest również możliwość napotykania wciąż nowych ludzi, możliwość przekazania innym swojego punktu widzenia, a co za tym nowatorskich wyzwań projektowych, która są przesłanką do realizowania coraz to nowych projektów. Przyjemnością jest też obserwacja jak własna idea architekta przeradza się w faktyczność i satysfakcję, że można spełnić marzenia innych ludzi o pięknych wnętrzach, które stają się ich indywidualną przestrzenią i nieodłączną dawką życia. Projektant powinien dysponować dużą wrażliwość estetyczną, wyczucie proporcji, biegłość tworzenia kompozycji, bo projektowanie to formowanie materii, które jest wyrazemzasadniczego stosunku człowieka - artysty do świata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:40:31
Tagi: projektowanie, Wnętrza, designer