Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Projektowanie łaźni we własnym domu

Sauny są dziś coraz bardziej doceniane. Ludzie z większą częstotliwością korzystają z zalet, jakie gwarantują, chodząc do gabinetów albo wszelakiego typu centrów zdrowia. Podnosi się także zainteresowanie projektowaniem łaźni we własnym domu.
zobacz stronę
Napisał: Artur Potosi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli i ty rozważasz niniejszy pomysł, powinieneś pamiętać o kilku regułach, jakie są ważne, gdy masz w planie projektowanie sauny. Nade wszystko pomieszczenie musi posiadać odpowiednią wentylację, która będzie w stanie odprowadzać gromadzącą się parę wodną. Może to być także okno, gdy uznajemy, iż nasz kanał wentylacyjny nie jest zadowalający. Po drugie w pobliżu sauny, a najlepiej obok niej, musi być prysznic bądź wanna, ponieważ po korzystaniu z sauny musimy momentalnie schłodzić swoje ciało. Możemy to zrobić przez zanurzenie się w wannie albo skorzystanie z prysznica, więc naprawdę nie obejdzie się bez bieżącej wody.Jeśli wybierzemy prysznic, dobrze jest zastanowić się nad deszczownicą, gwarantującą dużo większy komfort kąpieli. Trzecią ważną regułą jest wybór odpowiedniego drewna. Musi być wytrzymałe na wilgoć, w innym wypadku nasza sauna długo nie wytrzyma, przez co wydamy pieniądze na marne. Jakie drzewa można wykorzystać? To np. świerk skandynawski, jaki świetnie nadaje się do takich zastosowań. Nie można też zapomnieć o oświetleniu, najlepiej takim, które tworzy przyjemny, nastrojowy klimat. Najlepiej sprawdza się oświetlenie zamontowane pod ławkami do siedzenia. Jeżeli nie chcesz sam projektować łaźni, można zamówić sauny na wymiar (www).

Sauna parowa
Napisał: Hotel Arthur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pasują do określonego wnętrza i klienci mogą indywidualnie określić, jaki typ drewna ma być użyty lub jak mają być poustawiane ławy. Przed podjęciem decyzji dobrze jest zaznajomić się z przykładowymi realizacjami, aby orientować się, spośród jakich opcji można wybrać. Ludzie coraz chętniej poddają się dobroczynnemu działaniu sauny, ceniąc korzyści, jakie przynosi dla zdrowia. Przemienne zimne oraz ciepłe bodźce pozwalają między innymi usunąć toksyny z organizmu, dotlenić skórę, dogodnie wpłynąć na układ krążenia oraz na cały organizm. Muszą z niej zrezygnować wyłącznie osoby cierpiące na trądzik różowaty, mające przewlekłe schorzenia, takie jak padaczka albo kłopoty z wątrobą lub nerkami. Pozostali chętni mogą bez przeszkód chodzić na saunę, z każdym dniem ciesząc się coraz lepszym zdrowiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:40:31
Tagi: Wanna, układ krążenia, świerk skandynawski