Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Zabezpieczenie przeciwpożarowe w mieszkaniu. Co zamontować dla bezpieczeństwa?

Chociaż nikt z nas nie ma zewnętrznego przymusu na instalację w swoim mieszkaniu takich rozwiązań przeciwpożarowych jak drzwi ognioochronne albo detektory dymu, to z roku na rok liczba osób dołączających te dodatki w swoich schematach remontowych ustawicznie rośnie.
Polacy przykładają znacznie większą wagę do tematu bezpieczeństwa niż w przeszłości. Zmiany które zachodzą w schematach myślenia powodują, wyraźną odpowiedź ze strony producentów.

Z firmy do domu.

pożar
Napisał: josh.liba
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/
Drzwi ognioochronne jak i poboczne warianty przeciwpożarowe dotychczas stanowiły standardowe wyposażenie firm, biur lub zakładów przemysłowych – czyli przestrzeni gdzie ryzyko pożarem jest zwiększone - kliknij tu. Współcześnie opcje przemysłowe są modernizowane do przestrzeni domowych. Remontującym zależy na takim samym najwyższym standardzie.Drzwi ognioochronne stanowią rodzaj przeszkody przez którą podczas pożaru, ogień nie jest zdolny przedostać się na resztę pomieszczenia. Montowane są one przeważnie w przejściu między domem, a powierzchnią garażu lub kotłowni. Drzwi ognioochronne zazwyczaj stanowią złączenie stali oraz drewna. Ich struktura odznacza się bardzo wysoką odpornością na temperaturę. W efekcie są one o wiele bardziej szczelne oraz termoizolacyjne niż ich potoczne odpowiedniki. Drzwi tego rodzaju są potrzebne w tych lokalizacjach gdzie należy wydzielić strefę pożarową.


Nie oznacza to, że drzwi ognioochronne, to gabarytowe estetyczne potworki. Aktualne opcje tworzone z myślą o klientach jednostkowych mają niezmiernie apelujące cechy wizualne. Oznacza to, że mogą one zostać użyte jako designerskie dopełnienie przestrzeni mieszkania bez powodowania negatywnych kontrastów doskonale dopełniając praktycznie każdy styl aranżacyjny.

W końcowym rezultacie drzwi ognioochronne to już nie opcja poboczna, ale funkcjonalne połączenie stylu i efektywniejszego poczucia bezpieczeństwa - źródło. Rozszerzenie domowych narzędzi mających na względzie wydajniejszą ochronę przed ogniem o takiego typu elementy jak: gaśnice, czujniki dymu albo koce przeciwpożarowe to inwestycja, która szybko się zwróci.
Koszty tego typu narzędzi znajdują się na akceptowalnym poziomie. Na bezpieczeństwie zdrowia i życia nie ma co, jednak przenigdy oszczędzać

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 13:18:26
Tagi: dodatki, klient, firm, efekt