Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Błyszczący czy matowy, betonowy albo laminowany – wybieramy fajny blat kuchenny. Kwestie praktyczne i estetyczne

Blat kuchenny to bardzo ważna rzecz, bowiem właśnie przy nim wykonujemy znakomitą większość kuchennych czynności. Powinien być w związku z tym mocny i powinien pasować do wystroju wnętrza kuchni.
http://www.centrum.meble.pl/blaty/drewnopodobne/
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


Poza blatami drewnianymi czy laminowanymi w hurtowniach są ciągle nowe pomysły. Dobrze jest poznać ich plusy i minusy, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z określonego rozwiązania i żeby służyło nam ono przez wiele lat.


Dobrze, gdyby blat był doskonale dobrany do wnętrza kuchni, lecz w większej mierze trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalną stronę określonych możliwości. Dobierając blat (http://gepetto.com.pl/oferta/blaty-drewniane) kuchenny przede wszystkim należy sprawdzić jego grubość a także sposób montażu. Ważna jest również powierzchnia blatu kuchennego. Blaty imitujące drewno o matowej powierzchni są praktyczniejsze w kuchni – zarysowania czy odciski palców nie rzucają się w oczy. Ponadto gładką powierzchnię łatwiej utrzymać w czystości. Z kolei trochę porowata powierzchnia blatu kuchennego będzie lepiej imitować drewno lub kamień. Dokonując wyboru blatu, powinniśmy się zastanowić, jaki kolor ma mieć laminat, żeby kuchnia cieszyła oko oraz aby domownicy lubili w niej spędzać czas. Jasny odcień eksponuje blat, ciemniejsze pomniejszają. Mocne zestawienie, na przykład ciemny blat i jaśniejsze szafki nada pomieszczeniu nowoczesny charakter. Istotna jest również głębokość blatu. Blat (sprawdź tą witrynę http://www.parcienaszklo.com.pl

meble do ogrodu
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


mocny blat kuchenny powinien być estetyczny i odporny na zarysowania, wysoką temperaturę i wilgoć.
Pomyślmy też o tym, czy sposób montażu zapewnia możliwość jego wymiany bez szkody dla mebli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:05:00
Tagi: zestaw, pomysł, technika, wykończenie, charakter