Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Dom oświetlony LED-ami. Zróbmy niepowtarzalny nastrój.

W modzie na ekologię i troski o środowisko naturalne bardzo duży nacisk skierowany jest na optymalne wykorzystanie prądu i zmniejszenie poboru przez użycie bardziej efektywnych rozwiązań. Jednym z pierwszych rejonów naszego codziennego życia, gdzie zmiany te są najbardziej widoczne oraz rygorystycznie wprowadzane jest oświetlenie.
Już od kilku lat ogranicza się sprzedaż zwykłych żarówek zastępując je energooszczędnymi. W ostatnim czasie najbardziej rozpowszechnione staje się oświetlenie led (http://ledison.com.pl/pl/c/OPRAWY-HERMETYCZNE-LED/3). Światło led niczym nie ustępuje standardowym żarówkom a w konfrontacji z nim posiada niebywale wiele plusów.   Oświetlenie led zapewnia pobór energii mniejszy o 90%, bardziej efektywną pracę oraz lepszy dobór rodzaju światła. Dodatkowo są całkowicie bezpieczne i nie nagrzewają się a także nie zużywają przy częstym włączaniu i wyłączaniu.  
Napisał: OSRAM
Zima z racji zmniejszonej ilości światła, które do nas dociera wymaga zwiększonego oświetlenia przez większość dnia. Wykorzystanie ledów jest tu bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza ze względu na aspekt ekonomiczny. Zima to również okres, który wszystkim kojarzy się ze świętami. Jeśli święta to też drzewka i świecidełka. Właśnie tutaj żarówki ledowe rozpoczęły agresywny podbój rynku. Idealne ze względu na jakość światła oraz ilość kolorów. Również oświetlenie na ulicach i w zakładach w dużej mierze zostało w tym okresie zastąpione przez tego rodzaju ledy: przykłady na stronie Ledison.   Tania eksploatacja sprawiła, że większość ludzi gotowa jest w ten sposób udekorować własne domy, tarasy i ogrody bez trosk o podwyższone opłaty za energię elektryczną. W okresie zimowym tworzy to wyjątkowy klimat i poprawia nastawienie. Diody led ze względu na swoje niewielkie rozmiary pozwalają na dodatkowe funkcjonalności. Często można zauważyć świecące listwy led, które są elastyczne i dają nam możliwość zwinięcia w dowolne fantazyjne kształty, co było bardzo skomplikowane lub niewykonalne dla tradycyjnych żarówek.
 


Postęp technologiczny i rosnące wymagania ekologiczne powodują wymyślanie i kreowanie nowych rozwiązań. Większość, jak widać na powyższym przykładzie znajduje szeroki odbiór u przeciętnego Polaka. I jako jeden z niewielu może pochwalić się licznymi atutami korzystnymi zarazem dla naszych finansów jak i samopoczucia.

 

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:05:08
Tagi: diody, oświetlenie, światło, żarówki