Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do niezwykle często występujących we współczesnym świecie. Łączą się z nią ustalone zwyczaje i warunki, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Zwyczaje te dotyczą między innymi wyglądu.
Moda męska
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kwestia „co założyć na rozmowę o pracę” i w jaki sposób się na niej przedstawić dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak rozmaite źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się sporo na ten temat. Co najważniejsze trzeba pamiętać, że na rozmowie takiej najbardziej istotne są kwalifikacje i zdolności kandydata, które powinien on właściwie uzewnętrznić i uwydatnić. Niewątpliwie jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tej sprawie nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, więc należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.„Więcej to mniej”, czyli ozdoby Nierzadko omawiany jest aspekt makijażu pań na rozmowę kwalifikacyjną. Generalnie musi on być jak najbardziej stonowany. Trzeba unikać jaskrawych odcieni i wyzywających elementów, na przykład obficie zdobionych tipsów i paznokci. Jeśli chodzi o biżuterię także wskazany jest umiar, jak również stawianie na elegancję i ponadczasowe wzory. Zwraca się także uwagę na to, że różnego rodzaju dodatki powinny pasować do całości odzieży.
Moda męska
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odzież W sprawie odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną jest parę różnych zasad. Wszystkie źródła informacji są jednak zgodne, że charakter stroju w dużym stopniu zależeć będzie od charakteru firmy, w której kandydat stara się o zatrudnienie. W przypadku stanowisk o charakterze oficjalnym, jak na przykład praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę kwalifikacyjną powinien być jak najbardziej formalny. Co najważniejsze jednak na każdą rozmowę kwalifikacyjną powinno się wybierać ubranie czyste i schludne. Należy starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego poleca się wybór eleganckiej, ale pasującej fryzury i na przykład dopasowanego kostiumu dla kobiety. Niepolecane są wszelkiego rodzaju krzykliwe barwy. Kwestię „jak nosić kolor różowy” trzeba więc raczej zostawić na okazje inne niż rozmowa o pracę.


Na podstawie: http://jego-styl.pl/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:05:34
Tagi: makijaż, wygląd, manicure, praca, rozmowa