Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak tworzona jest wełna? Jakie istnieją jej modele? Co musimy wiedzieć w tym temacie?

Wełna jest naturalnym włóknem, który uzyskać jesteśmy w stanie z okrywy włosiowej owiec, lam czy innych zwierząt. Włókno tego rodzaju ma cechy dość charakterystyczne, takiego typu jak łuskowatość, posiada także lanolinę, dzięki nim doskonałe jest do wytwarzania wysokiej jakości wyrobów włókienniczych.


Zwłaszcza tego rodzaju jak poduszki wełniane, (pełen raport) które są faktycznie popularne i miłe dla ciała i komfortu.


wooldesign
Napisał: jasonwoodhead23
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wełna owcza, która jest uzyskiwana przez strzyżenie owiec, definiuje się ją również jako strzyża, to idealny surowiec włókienniczy, jaki używany jest do tworzenia najlepszej jakości tkanin, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie takie wyroby tworzono już w starożytności.


NajwSPAnialszej jakości wełnę, faktycznie puszystą oraz miękką, o cienkich włosach uzyskujemy z owiec rasy merynos. Ma ona ponadto najlepszą zdolność do spilśniania, zaś jednym z najlepszych gatunków wełny jest kaszmir, ponieważ miękkość gwarantują faktycznie cienkie włókna z kóz kaszmirskich. Grubszą wełnę zyskać można z ras owiec nizinnych oraz długowełnistych.
poduszki wełniane
Napisał: Anna Panáková
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z najbardziej długich włókien wełny żywej zyskać możemy bardzo dobrej jakości przędze czesankowe, z następnych zaś jak domieszki do bardziej krótkich włókien wełny żywej, uzyskuje się troszkę słabszej jakości przędze zgrzebne. Z czesankowych przędz możemy stworzyć wysokiej jakości tkaniny, ze zgrzebnych, bez różnych domieszek tworzy się sukna.


Ogólnie, każdy ma w domu pewien wyrób tego rodzaju, takie jak koce wełniane. Są bardzo popularne, bo mają mnóstwo zalet. Są ciepłe oraz miłe w dotyku, wypoczynek więc pod takim kocem jest bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:05:33
Tagi: dom, materiał, SPA, komfort, surowiec