Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób udekorować wnętrze w nowoczesny sposób, takie jakie będzie całkiem ładne i funkcjonalne? O jakich rzeczach powinno się pamiętać?

Nowoczesne przestrzenie odznacza prostota, funkcjonalność jak i estetyka. Meble w takim stylu charakteryzują się minimalizmem oraz dużą funkcjonalnością, jaka na pewno ułatwia codzienne użytkowanie. Takie meble posiadają ciekawe i geometryczne kształty, jakie idealnie komponują się z surowym wnętrzem. Dosyć często nabywając wyposażenie do takiego salonu patrzymy na trendy, w związku z tym kupujemy sprzęty, które w danej chwili są modne. Jednakże w tej sytuacji nasz salon nie będzie w modzie w następnych sezonach, zaś czekać będzie nas wymienianie mebli.

wystrój wnętrz
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lepiej więc zakupić bardziej uniwersalne części wyposażenia, które będą służyć nam dłuższy czas aniżeli jeden sezon. Jednak jak je dobieramy pamiętajmy także o ich jak najlepszej funkcjonalności. W nowoczesnym salonie najbardziej istotne są odpowiednio użyte materiały. W aranżacjach możemy więc łączyć ze sobą różnego rodzaju materiały oraz wzory, dzięki którym pokój gościnny nabiera niepowtarzalnego charakteru - poznaj więcej. Najczęściej są to surowe wnętrza, w jakich dominują biel, szarość oraz czerń. Umiejętne wykorzystywanie takich kontrastów nie burzy porządku i harmonii wnętrza. Jeśli obawiamy się, że możemy z tym nie dać rady, że nie uda nam się zachować harmonii, to właściwym pomysłem będzie skorzystanie z jakiegoś wsparcia. Najłatwiej zrobić to wpisując w wyszukiwarkę na przykład wystrój wnętrz Warszawa, to może być rzeczywiście dobry pomysł. Nowoczesna aranżacja pokoju gościnnego to minimalizm elementów z dosyć mocnym akcentem, jaki jest widoczny w dodatkach.dekoracja wnętrz
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Nie istnieje miejsce na zbędne wyposażenie czy ogromną ilość dekoracji. O wiele mocniejszą wartość dekoracyjną ma pojedynczy, najważniejszy element. Coraz częściej nowoczesny pokój gościnny jest otwarty na kuchnię. Jak jesteśmy zdecydowani na połączenie tych dwóch pomieszczeń, to trzeba pamiętać, aby wnętrza współgrały razem oraz nie burzyły wzajemnej funkcjonalności. W pokoju gościnny dobrze jest ustawić większą, wygodną sofę, która będzie idealna na spotkania ze znajomymi i rodziną. W kuchni natomiast warto zrobić przestrzeń do swobodnego przygotowywania oraz spożywania posiłków. Rzecz jasna w tej sytuacji trzeba pamiętać, żeby dane elementy i barwy nie psuły rezultatów, ponieważ cała praca może pójść na marne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:04:31
Tagi: moda, estetyka, funkcjonalność, materiały