Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

O czym nie zapominać dobierając fototapetę? Jakiego rodzaju kwestie są najbardziej ważne?

Fototapety to rewelacyjny wybór do w sumie każdego miejsca, nie dziwi więc, że decyduje się na tego typu rozwiązanie coraz większa ilość osób. To rewelacyjna alternatywa dla innych rozwiązań, szczególnie, iż wychodzi tanio, a samodzielne nałożenie tapety jest bardzo łatwe.


Co najlepiej o tym wiedzieć?


Na rynku jest bardzo duży wybór, ale generalnie dzielimy je na trzy typy, jest więc fototapeta foliowa, winylowa oraz lateksowa. trzy modele nadają się różnorodnych podłoży, różnią się wieloma aspektami, przede wszystkim ceną, zastosowaniem i wytrzymałością. Odmienne będą fototapety do salonu oraz do pokoju dziecięcego, tak samo inne dopasujemy do kuchni, gdzie panują specyficzne warunki.


mieszkanie - malunek
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fototapety nadrukowuje się ekologicznymi farbami na różnorodnych materiałach i ta w sumie kwestia, na jakim rodzaju podłoża została wydrukowana ma wpływ na ich jakość oraz cenę. Do kupienia są też fototapety foliowe, czyli samoprzylepne, jakie są wydrukowane na tkaninie poliestrowej. Z wyglądu przypomina ona ścienną naklejkę, to najtańsza i najbardziej popularna fototapeta. Takiego typu tapetę wykorzystuje się na powierzchnie gładkie, czyli pasuje na meble, drzwi, szyby, lecz również na ściany.


fototapety do salonu
Napisał: Etap Sofa
Na podstawie: Etap Sofa


Jest naprawdę dobra do pokoju dla dziecka, szczególnie z dobrym, ciekawym wzorem jak fototapety (szczegóły w podanym źródle) mapa świata. Bardzo dużym ułatwieniem jest to, że możemy ją łatwo zdjąć i przykleić w odmienne miejsce - http://demural.pl/ (http://demural.pl/).


To jakiego rodzaju fototapetę wybierzemy jest zależne oczywiście od tego, jaki mamy gust, a także w jakim pomieszczeniu ma być. Każdy lubi inne widoki, więc wybierze to, co lubi, lecz z kwestii praktycznych powinniśmy pamiętać, iż na przykład do kuchni wybieramy inną fototapetę niż do salonu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-20 02:03:51
Tagi: materiał, salon, dziecka, modele, Druk