Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czapka dla dzidziusia

Czapeczka, kapelusik czy chusta – to okrycia główki, które w większości wypadków nabywamy dla niemowlaka. Jednakże czy na pewno wiemy, kiedy które nakrycie głowy zakładać? Oraz na co zwrócić uwagę w czasie sprawunków, ażeby dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest konieczna, a kiedy można jej dzidziusiowi nie zakładać.


Gdy skonfrontujesz Rozmiary głowy oseska z wielkością całego jego ciała, prawdopodobnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie wielka.


A jest tak stąd, że to właśnie głową bobas toruje sobie drogę na świat. Jeszcze nie tak dawno pokutował obyczaj, ażeby dzidziusiom do czasu ukończenia trzech miesięcy życia wkładać czapkę w domu. Dziś wiemy, iż nie ma takiej konieczności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, albowiem dziecko leżące w czapeczce w mieszkaniu, zwłaszcza w nagrzanym wnętrzu, może się przegrzać. Możemy jednakże zrobić wyjątek i zakładać maluchowi czapeczkę po ablucji, na jakieś pół godziny – lecz wyłącznie wtedy, jeżeli kąpiecie bąka w nagrzanej łazience, zaś potem przenosicie do dużo od niej chłodniejszego pokoju (nie ma natomiast takiej potrzeby, jeżeli w toalecie oraz w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna to być jednakże czapka cienka i lekka – najodpowiedniej bawełniana, która przepuszcza powietrze. Czapeczka (polecane czapeczki dla niemowlaków) winna dobrze przylegać do głowy, ale nie może być nadto ciasna, aby nie ściskała główki potomka.


wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku
Napisał: Holly Lay
Na podstawie: http://www.flickr.com


Podczas werandowania bądź na spacerku maluszek powinien mieć okrytą główkę.
Czym, to zależy od aury. Im zimniej, tym czapka musi być cieplejsza jak też szczelniej chronić uszy. Jeżeli idzie o czapki dziecięce zimowe duży ich wybór znajdziesz w internecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-21 02:01:43
Tagi: dziecka, maluch, niemowlę, Rozmiar