Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Mały dom to alternatywa trafiona, funkcjonalna, na lata i bez zbędnych wydatków

Dom jest przestrzenią, która zapewnia świadomość spokoju, foruje powstawaniu, podtrzymywaniu i rozszerzaniu połączeń rodzinnych i przyjacielskich i buduje portret ludzi w nim zamieszkujących. Dom jest tak istotny, bo to nie jedynie budynek, który zapewnia schronienie, ale kompletna gama kolorów oraz myśli, które asystują ludziom w egzystencji, to wspólnie doświadczane zachwyty oraz smutki, rodzinne obchody, refleksja w swoim ustroniu a także wiele różnych. Jak więc wskazać właściwy dla siebie budynek, który mieć zastosowania będzie przez lata?
dom - rzut
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częstszą wskazaniem Polaków są projekty domów małych, zwykle takich do 100 m². Niewielki dom (polecamy ospel gniazdka) to oczywiście niewątpliwie mniejsza płaszczyzna do zużytkowania, lecz równolegle zdecydowanie mądrzej przeanalizowana. Tego rodzaju budynek musi być praktyczny, wygodny a także po prostu ładny. Nadrzędnym celem architekta jest kreacja płaszczyzny, która będzie miała taki układ pomieszczeń, by odpowiadać oczekiwaniom, zachowaniom oraz trybowi życia rodziny. Decydując się na wybór minimalistycznego domu trzeba brać pod rozwagę nie tylko koszt jego budowy, ale oraz koszty jego następnej eksploatacji. Obecnie dom (polecamy nowoczesne projekty domów jednorodzinnych) to przestrzeń, która jest alternatywą dla mieszkania w bloku, gdyż daje wrażenie większej intymności. Małe domy w modelu skandynawskim są coraz powszechniejsze, a to w związku z tym, że wyodrębnia je klarowność i ergonomia. Sprawdź projekty domów małych Projekty domów małych to nie jest duża inwestycja, jednak należy pamiętać, iż są elementy, które podnoszą jej koszty. To np. skomplikowany układ dachu, różnego rodzaju tarasy, balkony, oszklone powierzchnie itd.


Niewielkie domki to idealne rozwiązanie dla rodzin mniej więcej 4-osobowych. Biura designerskie oferują mnóstwo propozycji dla bardzo niewielkich domów. Najczęściej na parterze znajduje się przestronny salon, aneks kuchenny, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze albo poddaszu są pokoje, sypialnie, łazienka, często również gabinet i garderoba. W wypadku tego typu budynków każda, nawet najmniejsza powierzchnia powinna być wykorzystana do maksimum. Bezsprzecznymi atutami projektów domów niewielkich są cena działki, koncepcji, budowy, koszty utrzymania, szybsze stworzenie oraz łatwiejsza budowa oraz spójny styl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:54:58
Tagi: czas, domy, koszt