Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Mała wielka łazienka

Posiadasz niewielką umywalnię i nie masz pojęcia, w jaki sposób ją wyekwipować? Bez nerwów. Zdaniem stylistów nie ma powierzchni, której nie dałoby się interesująco a także funkcjonalnie urządzić.


Chociaż każdy prawdopodobnie pragnąłby posiadać swój prywatny pokój kąpielowy rozmiarów kawalerki, to jak się nie posiada, co się kocha, to się kocha, co się ma.


cermag.com.pl
Napisał: kense
Na podstawie: http://www.flickr.com
komfort
Napisał: Optiflame
Na podstawie: Optiflame


towar
Napisał: Robert Linsdell
Na podstawie: http://www.flickr.com


I zupełnie nie musi to znaczyć, że się lubi coś brzydkiego. Co jednakże zrobić, kiedy chcemy na 4 metrach pomieścić i wannę, i natrysk, i jeszcze pomieścić pralkę? Nieduża przestrzeń to rzeczywiście aranżacyjne wyzwanie. Nastręcza sporej wyobraźni, ale też wiedzy z zakresu „dekoratorskiej magii”. Na szczęście istnieje nieco trików optycznych, które spowodują, że nawet niewielka łazienka wyda się dużo większa. Odcień. Tu kwestia jest właściwie oczywista: malutkim przestrzeniom lepiej jest w jasnym. Biała barwa, beże, jasne szarości – generalnie wszelakie zimne barwy sprawią odczucie, iż mury „oddalą się od siebie”, a tym samym powierzchnia się zwiększy. Przy wyborze kafli łazienkowych pamiętajcie również o tym, ażeby nie były matowe, ale z lekkim poblaskiem – w niedużej toalecie wszystko, co będzie odbijało światło, jest jak najbardziej korzystne. Należałoby więc zakupić jasne płytki ceramiczne albo płyty marmurowe, połyskującą armaturę, metalowe wieszaki. Ma je w ofercie prawie każdy większy salon łazienek - łazienka. Jeśli potrzebowalibyście mieć koniecznie jakiś deseń na podłodze, najodpowiedniej, gdy będzie to karo – optycznie poszerzy podłogę.


Na ścianę wskazane jest wybierać natomiast wzory poziome.


Lustro. Najlepiej ogromne – może być ponad wanną albo nawet na całej ścianie. Wskazane jest uplanować je vis-a-vis drzwi wejściowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-28 15:08:48
Tagi: wzór, sposób, łazience