Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Organizowanie pokojów dziennych oraz jadalni

Aranżowanie swojego pierwszego , mieszkania, to zapewne jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu młodych małżonków. Myślę, że niedaleko kuchni najistotniejsza istnieje aranżacja salonu i jadalni. Kiedyś pomieszczenia owe ustanawiały indywidualne, zamknięte powierzchnie. Obecnie natomiast przyszła moda na kojarzenie salonu z jadalnią. Stanowią one skomponowaną część mieszkania.

wnętrze do aranżacji
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu z jadalnią powinna być mądrze przemyślana. W pokojach tych spędzamy większość doby. Pokój jadalny najczęściej wydzielona jest z części pokoju dziennego i usytuowana jest na pograniczu kuchni i salonu. Nowoczesna jadalnia to na ogół taborety i stolik chyba, że aranżujemy własny dom, wtedy mamy większe możliwości. W pokoju tym, możemy ulokować meble typu barek, witryna, w którym wstawimy niezbędne w pokoju jadalnym naczynia. Mogą się w tym miejscu znaleźć, także takie, które będą stanowiły elementy dekoracyjne.

salon aranżowany w jasnych kolorach
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy projektowaniu pokoju dziennego i pokoju jadalnym ważne jest, by stolik nie znajdował się w przejściu. Trzeba także pamiętać o tym, by oba pomieszczenia miały elementy spójne i umeblować je w podobnym stylu. Takie zaprojektowanie przestrzeni jest niesłychanie komfortowe. Gotowe potrawy prosto z kuchni można dostarczyć do stolika w pokoju jadalnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gospodyni ma cały czas kontakt z rodziną bądź gośćmi znajdującymi się w jadalni (OneDesign.PL > ciekawy serwis).

Umeblowanie salonów i jadalni możemy utrzymać w podobnej kolorystyce tkanin i sprzętów. Jednak dla osób odważniejszych i z większą fantazją można na obu obszarach zastosować różnorodne aranżacje. W części stołowej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym panele. W obydwóch częściach mogą być wykładziny rozbieżne kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli idzie o meble, także nikt nie zabroni nam łączenia mebli nowoczesnych ze sprzętami w stylu retro.

Wszystko uzależnione jest od naszej zachcianki i zdania. Na niedużych powierzchniach aranżacje salonów i pokojów jadalnych należy już bardziej przemyśleć. Obszerny drewniany stół należy zastąpić rozsuwanym, a ciężkie tapicerowane krzesła zamienić lekkimi składanymi, które można włożyć do pawlacza, podczas gdy nie są używane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-28 00:31:39
Tagi: jadalnia, aranżacje, element