Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Współcześnie kiedy staramy się o jakąś posadę, musimy spełnić szereg wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne stają się coraz bardziej złożone, nie chodzi już tylko o CV czy krótką rozmowę. Kandydaci są zwykle oceniani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnego typu testy i ostatecznie podejmują decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz również ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.
twojapesa.pl/o-mnie/
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia strój w pracy to rzecz niezwykle ważna. Nie dziwne zatem, że na rozmowie kwalifikacyjnej przykładowo do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak kandydat jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji świadczy nie tylko o nas samych, ale także o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy. Naturalnie nie od dziś jest wiadome, że ludzie w pierwszych chwilach znajomości oceniają nas tylko właśnie po wyglądzie. Z tych przyczyn dobrze jest zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na zatrudnieniu.Nawet jeśli po tym, jak już uzyskamy wymarzoną pracę, zostaniemy poinformowani, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Nie zwalnia nas to jednak z przestrzegania pewnych zasad. Naturalnie do tego, aby umieć się odpowiednio ubrać do pracy nie są konieczne szkolenia dress code czy specjalnie zaangażowana stylistka, ale współcześnie ludzie coraz częściej chcą korzystać z tego rodzaju porad (szkolenia z dress code). Tym, co powinniśmy mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Neutralne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy prezentować się profesjonalnie i nikt nie będzie mieć do nas pretensji, że na przykład źle reprezentujemy przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy.
ubrania
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są różnego typu stroje letnie, takie jak japonki, krótkie spodenki czy koszulki na ramiączkach. Oczywiście w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, powinniśmy jednakże nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy wyglądać profesjonalnie.
Niezależnie od tego, czy sami dobieramy swoje stylizacje, czy zechcemy skorzystać z porady stylistki, najważniejsze jest żebyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Strój musi nie tylko prezentować nas profesjonalnie, lecz także być dla nas wygodnym i praktycznym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-21 14:40:15
Tagi: kolory, gra, czas, spodenki