Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Bardzo ważna funkcja oświetlania w naszym domu. Odpowiedni dobór typu oświetlenia zależny od urządzanego wnętrza

Bardzo ważnym elementem każdego budynku jest jego oświetlenie. Musi być odpowiednio dobrane do każdego z pomieszczeń oraz sposobu w jaki będzie wykorzystywane. Dobrze dobrane oświetlenie zagwarantuje nam dogodne warunki mieszkania.


Lampa ogrodowa
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, który pokój chcemy urządzić, takiego typu oświetlenie należy do niego dobrać. Nie każde pomieszczenie może być oświetlone mocnym światłem, w przypadku sypialni przykładowo lepiej będzie na nas działało delikatne, kojące oświetlenie o naturalnej barwie. Mnóstwo z nas zapomina o tym, iż sztuczne światło może w negatywny sposób oddziaływać na nasz wzrok, szczególnie jeżeli jest za jasne oraz intensywne. Czasami może również spowodować kłopoty ze snem albo zmęczenie. Dlatego właśnie musimy dobierać typ oświetlania do danych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Pokoje, w których odpoczywamy przykładowo salon albo sypialnia muszą być stosunkowo delikatnie oświetlone, aby nie męczyć naszych oczy i pozwolić im wypocząć po długim dniu przykładowo pracy przy komputerze. Przydatne będą też małe lampki na przykład do czytania książek.

W przypadku pomieszczeń takich jak łazienka czy też kuchnia możemy montować przykładowo oświetlenie listwami ledowymi albo żarówkami ledowymi. W ciekawy sposób można oświetlić półki albo szafki w kuchni i lustro w łazience. Oświetlenie łazienkowe musi mieć wystarczającą jasność, aby przykładowo dobrze wykonać makijaż przy lustrze i wyraźnie wszystko widzieć (http://galeriaoswietlenia.pl/92-lampy-lazienkowe).


Idealne do tego celu są żarówki ledowe przy lustrze. Większą dowolność mamy przy kupowaniu oświetlenia do ogrodu. Można zakupić dowolne lampy ogrodowe (sprawdź szczegóły na temat). W tym przypadku też świetnie sprawdzą się lampy najazdowe LED, które dobrze oświetlą każdy podjazd lub ścieżkę w ogródku. Często kupowane są także lampki na baterię słoneczną (sprawdź informacje na ten temat).

Z pozoru mało ważne oświetlenie w naszym domu, ma znaczący wpływ na przykład na nasze samopoczucie lub wzrok. Nie powinniśmy więc zapominać o zasadach oświetlania określonych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Chcemy przecież czuć się w nim jak najbardziej komfortowo. Dobrze dobrane oświetlenie może miedzy innymi zagwarantować nam komfort mieszkania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 19:13:07
Tagi: ogród, lampy, oświetlenie, łazienka, lampki